MAKÜ’lü Bilim İnsanları Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Arasında Yer Aldı

Stanford Üniversitesinin değişik bilimsel yetkinlik kriterlerine göre yaptığı hesaplamalar listesinde dünyadaki ilk yüzde 2’lik dilime giren dünya çapında en etkili bilim insanlarının yer aldığı ve her yıl açıklanan listede Türkiye’den 1150 bilim insanı yer alırken, bu listede Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden (MAKÜ) 4 öğretim üyesi yer aldı.

Nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etki faktörleri, patent sayısı, yapılan atıf sayıları, h-indeksi, atıf alan makale sayısı gibi uluslararası ölçütler kullanılarak hazırlanan listede MAKÜ’den “enerji” alanından Doç. Dr. Ahmet Uyumaz, “yapay zekâ ve görüntü işleme” alanından Doç. Dr. Emrah Hançer, “eğitim bilimleri” alanından Doç. Dr. Gökmen Arslan ve “veteriner hekimlik” alanında Prof. Dr. Özlem Özmen yer almayı başardı.

Başarılarından dolayı MAKÜ’lü akademisyenleri kutlayan Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz; “Üniversitemizden daha çok bilim insanının bu listeye girmesi için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğimizi belirtir, listeye giren öğretim üyelerimizi tebrik ederim” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.