Memduh Oğuz’dan tiyatro: Devlet sırrı!

Döneminde Barla Köyü Saidi Nursi Müzesi Konusunda Yoğun

Tartışmalara Neden Olan Eski Isparta Valisi Memduh Oğuz’dan Mahkemede

Tiyatro: Oğlumun Durumu Devlet sırrı mahiyetinde

Isparta’da 129 sanıklı ABD/ FETÖ davasında tutuklu yargılanan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz’un cep telefonuna ABD/ FETÖ’nün şifreli haberleşme hattı olan ByLock programının, avukatlığını da yapan ve ABD/ FETÖ’den arandığı belirtilen oğlu Fatih Oğuz’un yüklediği ve programa eklenen isimler arasında Adil Öksüz’ün de bulunduğu ortaya çıktı.

Isparta’da 129 sanıklı ABD/ FETÖ davası duruşmasında ilginç ve şok detaylar ortaya çıktı. Sarı Zeybek İnternet Gazetesinin Yeniçağ’a dayandırdığı haberine göre, duruşmaya, Akşehir T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan Isparta eski Valisi Memduh Oğuz ve bazı sanıklar da Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

BYLOCK’U OĞLU YÜKLEMİŞ VE YÜKLENENLER ARASINDA ADİL ÖKSÜZ DE VAR

ByLock kullandığı gerekçesiyle Akşehir T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Isparta eski Valisi Memduh Oğuz’un cep telefonuna, avukatı olan, yurt dışında olduğu öğrenilen ve ABD/ FETÖ’den arandığı belirtilen oğlu Fatih Oğuz tarafından ‘fth’ kullanıcı adıyla bu programın yüklendiği belirtildi. Ayrıca programa eklenen isimler arasında darbe girişimini yönettiği ve Hava Kuvvetleri imamı olduğu öne sürülen ABD/ FETÖ’nün firari sanığı Adil Öksüz’ün de bulunduğunun tespit edildiği ifade edildi.

OĞLUMUN KONUSU DEVLET SIRRI MAHİYETİNDE

Tutuklu sanık Memduh Oğuz, ByLock kullanmadığını tekrarlayarak, programın oğlu tarafından yüklenip yüklenmediğini bilmediğini söyledi. “Adil Öksüz’ü tanıyor musunuz” sorusuna ise Oğuz, “70 yaşındayım hayatımda hiç görmedim” cevabını verdi.

Avukat oğlunun savunmalara neden gelmediğine ilişkin soruya ise Oğuz, “Fatih Oğuz’un konusu devlet sırrı mahiyetinde, o yüzden konuşmayacağım” diye cevapladı. Duruşma sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir