Memurlara yönelik FETÖ gözaltıları

Ülkede ve bölgemizde ABD/ FETÖ-PDY kapsamında soruşturma ve gözaltılar bütün hızıyla sürüyor. Bu kapsamda bu sabah Isparta’da il merkezinde ve ilçelerde FETÖ üyesi olmaktan 40 kişi gözaltına alındı.

Bomba32 İnternet Gazetesi’nin haberine göre, Açılım sürecini bitirip ABD kara gücü PKK’yi kazdığı hendeklere gömen, kuzey Suriye’de Amerikancı 2’nci İsrail terör koridoruna Fırat Kalkanı’yla hançer gibi girerek yarıp atan Türkiye’yi hizaya getirmek amacıyla başlatılan ancak kaldırdığı taşı ayağına düşüren ABD/ Fethullahçı Terör örgütü üyesi olmaktan 40 kişi gözaltına alındı.

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin bu sabah FETÖ’ye yönelik büyük operasyon başlattığı öğrenildi. CİA casusu Amerikancı Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (ABD/ FETÖ-PDY) soruşturması kapsamında yürütülen operasyonda 40 kişi hakkında alınan gözaltı kararı uygulanmaya başlandı. Hakkında gözaltı kararı bulunan şüphelilerin evlerinde arama yapıldığı bildirildi.

Isparta Emniyeti’nin bu sabah gerçekleştirdiği FETÖ/ PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınanlar arasında halen çalışmakta olan memurların da olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, BYLOCK kullanıcısı olduğu öğrenilen 6’sı kamu çalışanı 40 kişiye yönelik bu sabah saat 06.30’da düğmeye basıldı.

Emniyet göz altılara başladı. Operasyon Isparta merkez, Keçiborlu, Yenişarbademli, Uluborlu, Senirkent, Gelendost ve Eğirdir ilçelerinde gerçekleştiriliyor. 40 kişiden 31’i gözaltına alındı. Diğer şahısların aramaları sürüyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir