Mengi, Başkanlar Kurulu toplantısına katıldı

ASKON Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı. Burdur Şube Başkanı Volkan Mengi’nin de katıldığı ASKON Başkanlar Kurulu’nda yeni dönemin yol haritası belirlendi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), 16. Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısı ASKON Genel Merkezi’nde Genel Başkanı Mustafa Koca, Genel Merkez Yönetimi ve şube başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Burdur Şube Başkanı Volkan mengi de katıldı. Toplantıda 9 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olan genel kurul öncesi ASKON’un yeni Genel Başkan Adayı Hasan Ali Cesur, yeni dönemde ASKON’un yol haritasını paylaştı.

Konuşmasına 15 Temmuz şehitlerini anarak başlayan Hasan Ali Cesur, “ülkemizin birliği, dirliği ve bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar ve hepimize emanet olan değerli ailelerine sabırlar ve metanetler diliyorum” dedi.

Yeni dönemde yurtiçi ve yurtdışı teşkilatlanma çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirten Cesur, “ABD’den Çin’e, Rusya’dan Katar’a, Almanya’dan Japonya’ya dünyadaki tüm gelişmeleri ASKON olarak daha da yakından takip edeceğiz. Uluslararası iş dünyası ağları içinde etkin bir rol oynayan bir işadamları ve sivil toplum kuruluşu olma yolunda ilerleyeceğiz” Dedi.

Cesur ayrıca yeni dönemde “ülkemizin geleceği açısından son derece önem arz eden Savunma, Havacılık, Uzay, Yazılım ve Elektronik Sanayiinde ASKON olarak bizler de aktif yer alacağız” diye konuştu.

Cesur “ASKON, 19 yıldır düzenlediği bütün faaliyetler ve ülkemizin en sıkıntılı durumlarında gösterdiği asil duruşuyla, inandığı değerler ve savunduğu fikirler ile Türkiye’de en etkin rol oynayan sivil toplum kuruluşlarının başında gelmektedir. ASKON olarak, kuruluşumuzdan bugüne, ülkemiz için üreten ve ekonomiye katma değer sağlayan ama her fırsatta belli sermaye odakları tarafından oyunun dışında tutulmaya çalışılan ahlaklı ve dürüst işadamlarının sesi olmaya çalışıyoruz” diye değerlendirmede bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir