MHP Bucak İlçe Örgütü de feshedildi

MHP’deki muhalefetle Genel Merkez ve Bahçeli arasındaki restleşme sürüyor. Tefenni ve Ağlasun’dan sonra Bucak İlçe Örgütü de görevden alındı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP’deki) muhalefetle Genel Merkez ve Bahçeli arasındaki restleşme sürüyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP’deki) muhalefet hareketinin hamleleri yükseldikçe ve Danıştay kararı sonrası Kayyum Heyetinin saptadığı 19 Haziran olağanüstü Kurultay günü yaklaştıkça Devlet Bahçeli ile MHP Genel Merkezi, son kozlarını oynayarak ellerinde kalan son kozları muhalif örgütleri fesih silahını mitralyöz gibi kullanmaya başladı. İl örgütünün, Tefenni ve Ağlasun ilçe örgütlerinden sonra Bucak MHP’de Osman Top yönetimi de görevden alındı.

OLAĞANÜSTÜ TÜZÜK KONGRESİ TAM BİR KÖRDÜĞÜME DÖNÜŞTÜ

Muhaliflerin hafta sonu olağanüstü tüzük kurultayı öncesi, genel merkezle muhalif adaylar son kozlarını oynamaya başladı. Taraflar arasında cereyan eden restleşmeler sonucu olağanüstü kongre süreci tam bir kördüğüme dönüştü. Olağanüstü kongre kararı üzerindeki tartışma ve polemik sürüyor.

Kongre Çağrı Heyeti, Yargıtay kararını müteakiben genel merkeze ve delegelere olağanüstü kongre için 19 Haziran Pazar günü için Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde toplanma çağrısı yapmıştı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve genel merkez yöneticileri kongreye katılmayacaklarını açıkladıkları kongrede salt çoğunluk için 607 delegenin hazirun cetvelini imzalamaları gerekiyor. Çoğunluk sağlanamazsa kongre bu kez 26 Haziran günü salt çoğunluk aranmaksızın toplanacak.

TARAFLAR SON KOZLARINI OYNUYOR

Kongreye 5 gün kala taraflar eteklerindeki son taşları dökmeye, son hamlelerini yapmaya başladı. Yargıdan olağanüstü kongre kararı çıkartarak Bahçeli ve genel merkeze belirli bir üstünlük sağladı. Pazar günü yeterli çoğunluğu bulur da kongreyi gerçekleştirirlerse bu üstünlüğü pekiştirecekleri ancak bunun da yeterli olmayabileceği belirtiliyor. Çünkü genel merkez kongreye gitmeyeceği, kongre sonucunu yeniden yargıya taşıyacağı ileri sürülüyor.

TARAFLAR, DELEGELER ÜZERİNDE YOĞUNLAŞIYOR VE MARKAJA ALIYOR

Taraflar delegeler üzerinde yoğunlaşıyor ve delegeleri yakın markaja alıyor. Bahçeli önceki akşam 87 delegesi olan İstanbul’da delegelerle iftar yemeğinde buluştuğu, ancak 40 delegenin davete icabet ettiği basına yansıdı.

GENEL MERKEZ SON KOZ OLARAK DİSİPLİN SİLAHINI ÇEKTİ

Öte yandan muhalif adaylar karşısında oldukça zorlanan genel merkez disiplin silahını çekmiş görülüyor. Henüz muhalif adaylar üzerinde denememekle birlikte muhalif örgütleri ve delegeleri suikast silahı uziyle tarar gibi, ipi koparılmış tespih taneleri gibi ortalığa saçıyor.

Bu kapsamda ilimizde Ağlasun ilçe örgütünden sonra Bucak ilçe örgütünün de feshedilmesi kamuoyuna bomba gibi düştü.

İKİ DÖNEMDİR BAŞKAN SEÇİLEN AYDIN KAPLAN İSYAN ETTİ

Ağlasun ilçe örgütünün feshedilmesi karşısında, bu örgütünün iki dönemdir kazandırdığı Belediye Başkanı Aydın Kaplan, Genel Merkezin ve Bahçeli’nin bu tasarrufuna isyan ederek, olaya bir yandan ateş püskürerek sert bir şekilde eleştirmiş, diğer yandan da trajikomik bularak dalgaya almıştı. Başkan Kaplan şöyle demişti:

“İki dönem belediye Başkan’ı kazandırmış teşkilatı almak, siz ne yapıyorsunuz, bizim gibi seçim kaybedin demektir.

“Yeni atanan ne il Başkan’ını tanırım, ne İlçe Başkan’ını tanırım.

“Ne de başarılı teşkilatları alan Genel Merkezi tanırım.

İki dönemdir benimle uyum içinde gecesini gündüzüne kadar çalışan İlçe başkanım İlhan Mutlu beye ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Haklarınızı helal edin.

“Biz ‘Kral Çıplak’ diye başarılı oluncaya kadar bağıracağız. 19 Haziran da Ankara dayım ve Değişim diyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir