MHP kendini geçersiz kıldı!

Bütün Türkiye dün soluğunu tuttu; Meclis’teki 4’ncü oylamaya kilitlendi. Kurulacak hükümetin ya da gelecek sürecin renginin belli olacağı bir seçim olacaktı. AKP-CHP, AKP-MHP, AKP-HDP ya da CHP-HDP-MHP, hatta CHP-MHP koalisyonu mu yoksa ülke seçime mi gidecekti, bu soruların cevapları sanki Meclis başkanının seçiminde yatıyor gibiydi.

Güneyde Amerikan-İsrail koridoru kuruluyormuş, Hatay tehlikeye giriyormuş, kimsenin umurunda değildi.

Ancak 4’ncü turda MHP’nin tutumunun belirleyici olacağı çok somuttu. Son anda MHP boş oy kullanacağını ilan edince sanki malumun ilanı gibi bir şey ortaya çıktı. Her kritik durumda Bahçeli klasiği haline gelen bir tavır sergilendi.

BAHÇELİ GENE YAPTI YAPACAĞINI!

Bu konuda zihin açıcı bir yazı Yeniçağ’da Arslan Bulut tarafından yazıldı. Bulut, yazısına, “Bahçeli gene yaptı yapacağını, Meclis Başkanlığı’nı altın bir tepside AKP’ye teslim etti” diye başladı. “Başından beri Bahçeli’den böyle kötü bir sürpriz beklediğim için hiç şaşırmadım” diye yorumladığı Bahçeli için “huyu böyledir” demiş.

Bulut yazısına şöyle devam ediyor:

Fakat benim anlamadığım, bu yönde kamuoyunu yıllardır uyardığım halde kimsenin anlamaması veya anlamak istememesidir. Bazı dostlar Bahçeli’yi hâlâ  “oyun kurucu”  zannediyor! Ne kurucusu! Türkiye için kurulan kurguda, kendisine verilen rolü oynayan bir konumu var o kadar!

Yoksa TBMM Başkanlık seçimlerinde  “Her 4 turda da, kendi adayımıza oy vereceğiz. Eğer 4. tura kendi adayımız kalamazsa MHP’nin 80 oyu da boş çıkacaktır” demek, AKP adayının seçilmesini sağlamaktır.

* * *

BİR SİYASİ PARTİ GEÇERSİZ OY VERİR Mİ?

MHP, koalisyon için AKP ile anlaşmış olsa da olmasa da Meclis Başkanlığı için böyle bir tavır sergilemek, Türk milliyetçiliğini temsil iddiasındaki bir partiye ve genel başkanına yakışmıyor. Bir siyasi parti geçersiz oy verir mi? Geçersiz oy vermek, kendi görüşlerini ve kendi konumunu geçersiz kılmaktır. MHP, genel başkanının eliyle kendisini geçersiz kılmış bir partidir. MHP’li milletvekilleri de böyle bir oyunda harcanmıştır. Tıpkı fareli köyün kavalcısının peşinden götürdüğü çocuklar gibi…

* * *

BAHÇELİ, MİLLETVEKİLLERİNİ GERÇERSİZ OY KAVALIYLA ORMANA GÖTÜRMÜŞTÜR!

Fareli köyün kavalcısını bilmeyenler için küçük bir özetini nakledeyim:

1283 yılında, Almanya’nın Hamelin kasabasını fareler basar. Kasabayı farelerden kurtaracak olana para ödülü verileceğini dair bir duyuru yapılır. Elinde kavalı ile gelen bir yabancı  “Ben bu fareleri yok edebilirim”  der. Pazarlık yaparlar 100 altında anlaşırlar. Yabancı, kavalına üfler üflemez, bütün fareler ortaya çıkar. Yabancı kaval çalarak fareleri denize sürükler ve imha eder. Kasabalılar ise vaat ettikleri parayı vermez. Bunun üzerine yabancı sadece çocukların duyabildiği bir parça çalmaya başlar ve kasabanın 135 çocuğunu kendi peşinden ormana sürükler. Kasabalılar, çocuklarını arar ama bulamaz.

Hayatta, doğruluğun, dürüstlüğün, esas olduğunu, düzenbazlık yapanların geleceklerini kaybedeceğini gösteren muhteşem bir masal…

Bahçeli, sadece kendisinin bildiği ama MHP yönetiminden hiç kimsenin bilgisi olmayan bir kurgu adına, MHP’nin 77 milletvekilini, geçersiz oy kavalı çalarak, peşinden sürükledi ve kasabanın dışına çıkardı!

* * *

MHP’DEN AKP’YE DESTEK ALMAK O KADAR ZOR DEĞİL!

MHP’li milletvekilleri, ormanda atıl kapasitede tutulabilir mi? Tutulamayacağı için bu defa milletvekillerinin etrafına hendek kazmak gerekecek!

Gerçi, Türkiye-Suriye sınırına da hendek kazılıyor! Barış Manço,  “İşte hendek işte deve, ya atlarsın ya düşersin, bahtın olmaz vazgeçersin, zordur almak bizden kızı”  diyordu ama MHP’den AKP’ye destek almak o kadar zor değil.

AKP OSMANİYE MİLLETVEKİLİ

Bir Cumhuriyet okuru, Devlet Bahçeli için  “AKP Osmaniye milletvekili” demiş. Aslında Türkiye’de bir daha seçim yapılırsa, MHP yönetiminin ve milletvekillerinin bu anlayışla ayrı bir parti olarak seçime girmesine gerek yok. Doğrudan AKP’den aday olsunlar da Türk milliyetçileri kendi başlarının çaresine baksın.

MHP, ARTIK TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ TEMSİL ETMİYOR

MHP, artık Türk Milliyetçilerini temsil etmiyor. AKP’yi eleştirir gibi görünüyor ama 3 Kasım erken seçimini ilan ederek AKP’yi Türkiye’nin başına bela eden ve iktidarda sıkıştığı her an yardımına koşan da bugünkü MHP yönetimidir. Türkiye, AKP’den kurtulmak istiyorsa, önce MHP yönetiminden kurtulmalıdır.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.