MHP’li Akçay, Erozan-Mengi ilişkisine dikkat çekti

Amiraller Bildirisindeki İyi Parti izi

MHP TBMM Grup Başkanvekili Erkan Akçay, amiraller bildirisinin imzacılarından Ergun Mengi’nin, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan’ın yardımcısı olduğunu belirterek bildirideki İyi Parti izine dikkat çekti.

104 emekli amiralin bildirisiyle ilgili olarak yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Aydınlık gazetesinin haberine göre, gözaltında bulunan Türker Ertürk’ün avukatı Ayhan Yıldızel yazılı bir açıklama yaparak, Yıldızel, 8 Nisan günü gözaltındaki amirallerle görüştüğünü, metnin bir kişi tarafından değil bir grup tarafından hazırlandığını, metne son halini de emekli Amiral Ergun Mengi tarafından verildiğini ifade etti. Avukat Celal Ülgen de aynı bilgiyi vermişti.

Öte yandan emekli Tümamiral Semih Çetin de Halk TV’de katıldığı programda özetle, “WhatsApp grubundaki metinde, ‘Yüce Türk Milletine’ diye bir ifadenin olmadığı”nın, “bildiri değil ‘basın duyurusu’ yazdığı”nın, “sonunda da ‘kamuoyuna saygıyla arz ederiz’ ifadesinin bulunduğu”nun altını çizerek, “bildirinin altındaki tarihin 06.04.2021 olarak görünüyordu. Ancak bu bildiri çok ilginç bir şekilde 4 Nisan’da basına sızdırıldı” dedi. Bildiriye son şeklini verip yayınlanmasına vurgu yaptı.

MHP: İYİ PARTİ BİLDİRİNİN NERESİNDE

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan’ın 14 Aralık 2020’deki Dışişleri Bakanlığının bütçe görüşmelerinde “Bütçeyi iktisatlı kullanın, yılın ikinci yarısında biz alacağız” dediğini hatırlatarak, 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin, “İP’li Kamil Erozan bu muhtıranın neresindedir? Yoksa bu muhtıra İP Genel Merkezinde mi hazırlanmıştır?” sorusuna yanıt istedi.

İP BAŞKANI ZEVZEKLERİ GÖRMEK  İÇİN KENDİ PARTİSİNE BAKSIN!

Erkan Akçay, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasını, “İyi Parti başkanı zevzekleri görmek istiyorsa önce kendi partisine ve işbirliği yaptığı zillet ortaklarına bakmalıdır. Zevzeklerin ve gerzeklerin elebaşları İP yönetiminde ve CHP’dedir. Muhtıracı amirallerin elebaşı ve ilk imza sahibi İyi Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan’ın yardımcısı emekli amiral Ergun Mengi’dir. Muhtırada rütbelilerin isimleri arka sıradadır. Yani muhtırada rütbenin önemi yok. Aynı FETÖ’de olduğu gibi. Sanki FETÖ imamı! İyi Partili Kamil Erozan 14 Aralık 2020’deki Dışişleri Bakanlığının bütçe görüşmelerinde ‘Bütçeyi iktisatlı kullanın, yılın ikinci yarısında biz alacağız’ demiştir. İyi Partili Kamil Erozan bu muhtıranın neresindedir? Yoksa bu muhtıra İyi Parti Genel Merkezinde mi hazırlanmıştır?” ifadeleriyle sürdürdü.

HDP İLE SEÇİM PAZARLIĞI YAPAN SEN DEĞİL MİSİN?

İyi Parti’yi HDP ile gizli anayasa toplantısına katılmakla da eleştiren Akçay, “Dün, ‘İyi Parti, teröristle masa kurmaz, pazarlık yapmaz’ diyen, İyi Parti başkanı PKK terör örgütünün siyasi kolu HDP ile seçimler için pazarlık masasına oturarak işbirliği yapmış, Türkiye’nin üniter yapısını bozmak için gizli Anayasa toplantıları düzenlemiştir. HDP ile Türkiye’nin üniter yapısını bölmeye yönelik anayasa çalışması yapan, Anayasa’dan; ‘Devletin dili Türkçedir’, ‘Atatürk’ ve ‘Türk’ ibarelerini çıkarmaya çalışan sen değil misin?” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir