Milletvekili Göker’in 19 Mayıs mesajı

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Milletvekili Göker, “bugün sahip olduğumuz özgürlüklerimizin ve haklarımızın temelleri o günlerde atılmıştır” dedi.

İşte Milletvekili Göker’in mesajı!

Bundan tam 100 sene önce, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı meşaleyle geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, “Ya istiklal ya ölüm” diyerek kurtuluş mücadelesine başlamıştır.

Bu meşalenin ışığıyla Kurtuluş Savaşı’mızdan zaferle çıkılmış ve milli egemenliğe dayanan çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Bugün sahip olduğumuz özgürlüklerimizin ve haklarımızın temelleri o günlerde atılmıştır.

Büyük Önderimizin “Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur” sözleriyle hitap ettiği Türk gençliği Ata’sının izinde yürümeyi sürdürecektir. Türk gencinin bu kararlı ve vakur duruşundan en küçük bir şüphemiz yoktur.

Esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme asla boyun eğmeyen büyük Türk milletinin varoluş mücadelesinin başlangıcının 100. yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor; Büyük Önderimiz Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir