Milletvekili Özçelik’ten Başkan Ercengiz’e saldırganlık

CHP ve AKP ile Milletvekili Bayram Özçelik ile belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz arasında, Katı Atık Bertaraf Tesisi üzerindeki tartışmayla başlayan, Biyolojik Arıtma üzerinden devam eden şiddetli polemik, yılan hikayesine ve viraneye dönen Kültür Merkezi üzerinde Milletvekili Özçelik’in saldırganlığına dönüştü. Bu durum, kamuoyunda, Bucak’ta FETÖ emriyle milletvekilliğinden istifa eden, ardından tutuklanan eski Milletvekili Hami Yıldırım’a bayramlaşma töreninde yumrukla saldıran, bir parti toplantısında eski AKP İl Özel İdaresi yöneticilerinden partilisi Taşdemir’e saldırarak boğazını sıkan, 24 Haziran seçim sürecinde ziyaret ettiği CHP il binasında CHP’li Gençlik Kolları üyesi gençlere saldırarak bir gencin boğazını sıkarak boğazında morluklar ve çürükler oluşmasına sebep olan saldırganlığı ile ün yapmış AKP Milletvekili Bayram Özçelik’ten Başkan Ercengiz’e saldırı gelebileceği endişesine yolaçtı.

Başkan Ercengiz, AKP heyetinin Katı Atık Bertaraf Tesisi gezini müteakiben çıkan tartışma üzerine Milletvekili Özçelik’e, “sen bizim yaptığımız katı atık bertaraf tesisini bırak da kültür merkezini ne yaptın onu merak ediyoruz. Hemen kaynak bulacağım deyip apar topar bize devrini yaptırdığın bina iyice kötüye gidiyor eğer yapamayacaksan ver geri o enkazı da biz düzeltelim” diye Twitter atınca kıyametler koptu. Bayram Özçelik, sükûnetini kaybetti; işi en becerikli olduğu saldırganlığa dönüştürdü. Kültür Merkezi’ndeki Akkaya yönetiminin beceriksizliklerini de Başkan Ercengiz’e ve kimlerse “solcu müdürler”e yıktı. Ve “Merak Etme Bitince Kültür Mrk Giremiyeceksin” (güzel Türkçe örnekleri Vekile aittir) diye tehdit boyutlu bir çıkışta bulundu.

Başkan Ercengiz de, “sen kimsin ki beni oraya sokmayacaksın?” diye cevap verince;

Vatandaş yorumunu şöyle patlattı:

Vurdu gol oldu (Başkandan Dişçi Bayram’a)

Bir başkası hayretle, “bir belediye başkanına bir vekil olarak Siz nasıl olur da ‘merak etme sen oraya giremeyeceksin’ diyebiliyorsunuz Bu kavga nedir Sn. vekil? Burdur halkı olarak size soruyoruz Öğrenmek istiyoruz. Şaşkınlıkla ve hayretle yazdığınızı okudum. Size verilen oylara yazık gerçekten. Üzüldüm” diye yazdı.

Ama pardon siz Bucak’a hizmet ediyorsunuz Üst geçitler, Hastane! Çünkü siz vekili olduğunuz İl’e değil partinizin belediye başkanlığı yaptığı ilçeye hizmet edersiniz. Yanı küçük nüfus Orkun Ercengiz ise büyük nüfuslu Burdur’a. Hem de destek olmadan!

Şunu da sormadan duramicam Sn. vekil. 2008 yılında temeli, S. Akkaya zamanında atılan ve 1 yılda biteceği söylenilen kültür merkezi üzerinden, Sn. Ercengiz’e beceriksiz demeniz abesle iştigal olmadı mı? Temel atma töreni de linkte buyurun Yıl:30 ağustos 2008?

İşte Başkan Ercengiz’in Twitterleri!

  • vekilim sen bizim yaptığımız katı atık bertaraf tesisini bırak da kültür merkezini ne yaptın onu merak ediyoruz. Hemen kaynak bulacağım deyip apar topar bize devrini yaptırdığın bina iyice kötüye gidiyor eğer yapamayacaksan ver geri o enkazı da biz düzeltelim !!!
  • Bu memleketin acil ihtiyacı hastane dedik cezaevinin taşınacağını duyduk oraya yapılsın dedik öyle bir şey yok dediniz haberiniz bile olmadan temeli atıldı, hazır fırsat varken gel hastaneyi şehrin merkezinden koparmayalım cezaevinin olduğu yere planlayalım.
  • Ayrıca hiçbir bakanlığın önünde AKP bakanlığı yazmıyor, yapılan yatırımlar vatandaştan alınan vergiyle vatandaşa yapılıyor. Vatandaşın parasıyla vatandaşa yaptıklarımızı vatandaşa dağıtılan sadaka gibi göstermek aciz siyasetçi işidir. Ben iyi yapılan her şeye teşekkür ettim, bu bir kültürdür. Bir kere de sen edebilirsin bir şey kaybetmezsin 🙂
  • TC vatandaşı olarak ben şehrime ve ilime daha çok hizmeti talep ediyorum. İlimin Mv’nin de bir arada olmasını ve ilin geleceğini birlikte planlayabilmeyi arzuluyorum.
  • Birbirimizi yormadan birbirimize destek olalım. Hadi gel birlikte güzel şeyler yapalım sosyal medya aracılığıyla kavga etmek sana yakışmaz, saygılarımla…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir