Milletvekili Özçelik’ten yaylım ateşi

Başkan Ercengiz’den, “bırak artık egolu siyaseti, ortak paydada buluşalı” çağrısı

CHP heyetinin, dün parti binalarında esnaf sorunlarıyla ilgili olarak yaptıkları basın açıklamasından sonra Bozkurt Mahallesi TOKİ Konutları inşaatındaki inceleme gezilerinin kamuoyunda duyulmasını müteakiben AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik sosyal medya hesabından sert eleştirilerde bulundu. Milletvekili, “Karasenir, Tepe, Sinan Mahallelerinde kentsel dönüşüme karşı çıktınız. Halkımızın duygularını suiistimal ettiniz. Sağlıklı, modern evlerde yaşamalarını engellediniz. Şimdi yüzünüz kızarmadan (…) Burdur’a kazandıracağız diyorsunuz” şeklinde topa tuttu.

Dün Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Başkanı İzzet Akbulut, Milletvekili Mehmet Göker, Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri ve partililerden oluşan CHP heyeti, Bozkurt Mahallesindeki kentsel dönüşüm yapılan TOKİ inşaatında inceleme gezisi yaptı. Gezi sonunda yaptığı açıklamayla projeye belediyenin yaptığı katkılarından bahsetti ve “emeği geçenlere” teşekkür etti.

Başkan Ercengiz sosyal medya hesabından da yaptığı paylaşımla, “Belediyemiz ve TOKİ tarafından projelendirilen eski Depremevleri hak sahiplerine kat karşılığı dönüşüm sağlanarak yapılan konutların şantiyesini Mv’miz il ve ilçe Başkanlarımız il genel ve belediye meclis üyelerimiz ile birlikte gezerek yetkililerden bilgi aldık. Burdur vizyonuna yakışan bu site için emeği geçenlere teşekkür ederiz…” dedi.

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN SERT TEPKİ

CHP heyetinin yaptığı gazi kamuoyunda duyulur duyulmaz, AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik sosyal medya hesabından CHP heyetine veryansın etti. Gezi sonunda yapılan açıklamada “AK Parti Hükümeti’ne ve TOKİ’ye emeği geçenlere teşekkür etmediniz” diye CHP heyetini topa tuttu.

CHP heyetini, “kentsel değişimci” olmakla itham ederek, burada yapılanın “kentsel dönüşüm” olduğunu belirtti.

“Allah rızası için doğru dürüst açıklamada bulunun” çağrısı yapan Milletvekili Özçelik, 7 yıl önce “kentsel değişim” yapacaklarını belirterek yola çıktıklarını, ama yapamadıklarını, Tepe, Karasenir ve Sinan mahallelerindeki kentsel dönüşüme karşı çıktıklarını, halkın duygularını istismar ettiklerini, halkın sağlıklı, modern binalarda yaşamalarına engel olduklarını, oralarda partililerine peşkeş çekecekleri iftiralarında bulunduklarını belirterek, “şimdi yüzünüz kızarmadan Bozkurt Kentsel Dönüşüm alanını gezdik, inceledik, Burdur’a kazandıracağız diye saçmalamalarda bulunuyorsunuz. TBMM’de her Allah’ın günü CHP vekilleri Meclis kürsüsünde TOKİ’yi kötülüyorsunuz. ‘Peşkeş kuruluşu TOKİ’ diyorsunuz. Şimdi de TOKİ’nin yaptığı konutlarla gurur duyuyorsunuz. Açıklamanızda Hükümete, TOKİ’ye ve emeği geçenlere teşekkürlerinizi iletseniz ne kaybedersiniz?” diye sorguladı.

“BIRAK ARTIK BU EGOLU SİYASEETİ, ORTAK PAYDADA BULUŞALIM” ÇAĞRISI

Milletvekili Özçelik’in sosyal medya eleştirisini anında cevaplayan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Twitter hesabı üzerinden ince ince tivitledi.

Başkan Ercengiz, “bak Sayın vekil, teşekkür etmiş miyiz etmemiş miyiz? Sen bugüne kadar bize hiç teşekkür edebildin mi?” diye sorgulayarak, “bırak artık bu egolu siyaseti de ortak paydada buluşalım” çağrısında bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir