Milletvekili Yasin Uğur’un 18 Mart mesajı

Burdur Milletvekili Yasin Uğur, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma münasebetiyle bir anma mesajı yayınladı.

Milletvekili Uğur’un mesajı şöyle:

Ecdadımızın bin bir zorluk ve sıkıntılarla vermiş olduğu mücadele ile bizleri dağıtmak, yok etmek isteyenlere “Çanakkale Geçilmez” sözünü kafalarına nakşettirmiştir. Bu zafer Türklerin diriliş ateşini yeniden yakmış ve bu ateş Milli Mücadelede ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ nidalarıyla her yeri titretmiştir.

 “Çanakkale Zaferi, Türk milletinin kaderiyle birlikte dünya tarihinin seyrini de değiştiren en önemli olaylardan biridir. Bu zafer, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin neleri başarabileceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Türk milleti Çanakkale’de bütün yokluklara ve zorluklara karşı imkânsızı başarmış, canı ve kanı pahasına çok uluslu büyük bir güce ‘Dur’ diyerek, bağımsızlığımızı hedef alan tehditlere geçit vermemiştir.

Her bir köşesinde ayrı bir kahramanlık hikâyesi bulunan ve Çanakkale’yi geçilmez kılarak verdikleri mücadeleyle düşmanlarının bile takdirini kazanmış olan ecdadımız ile ne kadar çok gurur duysak azdır

Şerefle ve onurla yazdığımız şanlı tarihimize ilelebet sahip çıkacağız. Kahramanlık ve fedakârlık timsali şehitlerimizden devraldığımız mirası, vatanına, birlik ve beraberliğine sonsuza kadar sahip çıkacak olan yeni nesillere emanet edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.