Milli Bayram İşte Böyle Kutlanır!

Başkan Ercengiz, Burdur Halkının Ordu Sevgi ve Muhabbetini Şaha Kaldırdı

Ülkede ve ilimizde Burdur halkı ve millet olarak, ezilen ve sömürge halklara ilk örnek, meşale ve ışık olan Milli Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Silahlı Kuvvetler Günü’nün 94’ncü yıldönümünü milletçe bölücü teröre, FETÖ’cü darbeye ve ülkemizi parçalamak isteyen dış güçlere karşı topyekûn devlet ve millet birliği içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bu kapsamda ABD/ FETÖ’cü darbe girişimini fırsata çevirme ve oluşmuş olan topyekûn devlet-millet birliğini yıkıma götürecek ordu düşmanlığı yayan düzenlemelere, milli bayram yasaklamalarına rağmen millet, milletleşme sürecinin önemli itici güçlerinden olan milli bayram kutlamalarına sahip çıkarak alternatif kutlamalar ortaya koyuyor. Burdur’da da başkan Ercengiz’in önderliğinde, dosta düşmana “işte bayram böyle kutlanır” dedirtircesine muhteşem bir Zafer Yürüyüşü adı altında meşaleli eylem düzenledi. Köprübaşında toplanan Burdur halkı, Şeker Meydanına adeta aktı.  

Büyük Atatürk’ün dediği gibi, “dünyada hayat için, insanca yaşamak için bağımsızlık lazımdır. Bağımsız olmak için kuvvet sahibi olmak ve bunun için varlığını ispat etmek gerekir. KUVVET ORDUDUR.” Ortadoğu gibi bir bölgede ordusuz bir millet ayakaltında kalmaya mahkûmdur. Burdur halkı, Ergenekon, Balyoz, FETÖ’cü darbe girişimleri nedeniyle hırpalanan ordumuza sahip çıkma bilinciyle hürriyet ve bağımsızlığımızın simgesi olan Büyük Zafer’e 94’ncü yıldönümünde daha büyük bir muhabbetle sahiplendi. Bu kapsamda ABD/ FETÖ’cü darbe girişimini fırsata çevirme ve oluşmuş olan topyekûn devlet-millet birliğini yıkıma götürecek ordu düşmanlığı yayan düzenlemelere, milli bayram yasaklamalarına rağmen millet, milletleşme sürecinin önemli itici güçlerinden olan milli bayram kutlamalarına sahip çıkarak alternatif kutlamalar ortaya koyuyor. Burdur’da da başkan Ercengiz’in önderliğinde, dosta düşmana “işte bayram böyle kutlanır” dedirtircesine muhteşem bir Zafer Yürüyüşü adı altında meşaleli eylem düzenledi. Köprübaşında toplanan Burdur halkı, Şeker Meydanına, mehmet Erdem konserine adeta aktı.

BURDUR’DA BİR İLK: EYLEMDE NİKAH!

Konser öncesinde, ilimizde bir ilk olarak ve bir Ercengiz sürprizi kapsamında Burdurluların şahitliğinde bir çiftin nikâhı kıyıldı.

Şeker Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından Başkan Ercengiz, Melike Akçay ile Samet Akçay’ın nikâhını kıydı.

Çiftin kendisinden nikâhlarını kıymalarını istediğini belirten Başkan Ercengiz, “çifte o saatlerde vatandaşlarla Zafer Bayramı’nı kutlayacağımı, nikâhlarını sahnede kıymalarını istedim. Onlar da geldiler. Şimdi sizin şahitliğinizde genç arkadaşlarımızın nikâhını kıydık” dedi.

Damada “Bizden kız almak zordur” diyen Başkan Ercengiz, “biz bazı sözler alarak kız veriyoruz. Ulusal ve dini bayramlarımızda kızımızı getireceksin. Samet ilk önce sorumu sana soracağım. Çünkü evde son sözü hanımlar söylüyor. Bu nedenle baştan evet demekte yarar var” ifadesini kullandı. Başkan Ercengiz, evlilik cüzdanını verdiği çifte mutluluk diledi.

EYLEMDE YAKLAŞIK 15 BİN BURDURLUNUN ŞAHİTLİĞİNDE KILINAN NİKÂH

Nikâh sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Ercengiz, ilk defa böyle bir ortamda nikâh kıydığını ifade etti. Neredeyse 15 bin Burdurlu ile nikâh kıydıklarını kaydeden Ercengiz, “bizim için çok özel bir gün. Bugün genç çiftlerimizin de unutamayacağı bir nikâh töreni yaptık. Umuyorum evlilikleri Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi kadar eski ve köklü olur” diye konuştu.

Damat Akçay da nikâhlarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda vatandaşların önünde kıyıldığı için mutlu olduklarını dile getirerek, “İki mutluluğu bir araya getirdik ve yaşadık. Bizim için de unutulmaz bir anı oldu. Aklımızdan çıkaramayacağımız nikâhımız oldu. Böyle bir nikâhı hayal etmiyorduk. Bizim baya bir davetlimiz oldu” dedi.

Nikâh sonrası sanatçı Mehmet Erdem Burdurlulara unutulmaz bir konser verdi.

Burdurluların yoğun ilgi gösterdiği konserde sanatçı özellikle genç hayranlarının sevgi gösterileriyle karşılandı. Konserde, söylediği hareketli şarkılarla gençleri coşturan Erdem, kendi albümünden en sevilen şarkılarını Burdurlu hayranları için söyledi.

Konser sonunda Başkan Ercengiz, sanatçı Mehmet Erdem’e çiçek ve plaket vererek teşekkür etti.

Konserde konuşan Başkan Ercengiz, “bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı, Burdur Belediyesi olarak bize değer veren Burdur halkıyla bugün yine sizlerle birlikteyiz. 15 Temmuz’dan buyana daha fazla omuz omuza olmamız gereken, vatanını sevenlerle sevmeyenlerin ayrıldığı bir dönemdeyiz. Bugün siyasi olarak ayrışma günü değil. Bugün ulus olarak yurttaş olarak hep birlikte olmamız gereken çok özel günlerden geçiyoruz. Biz vatanımızı seviyoruz. Gidecek başka bir yerimiz yok. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bizim milletimizi sevmekten, vatanımızı sevmekten ve asla tartışmayacağımız Atatürk’ü sevmekten başka yolumuz yok. Gece gündüz çalışacağız. Sizlere söz verdik Burdur’u yaşanabilir bir kent yapacağız. Burdur’umuzu Türkiye’nin en çok sevilen ve çok beğenilen ve en çok yaşanılmak istenen ili yapacağız” diye konuştu.


Burdur Zafer Yürüyüşü-2016 paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir