Milli Savunma Bakanlığı’ndan 30 Ağustos klibi:

“Zafer Bayramı’nı gururla ve coşkuyla kutluyoruz”

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir klip hazırladı. Videoda “Bayraklaşan bir milletin, vatanlaşan destanının 99’uncu yılında 30 Ağustos Zafer Bayramımızı gururla ve coşkuyla kutluyoruz” denildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel, tarihi görüntülerin yer aldığı bir video klip hazırladı ve resmi Twitter hesabından yayınladı.

“Türk’ün zaferi” sözleriyle başlayan  ve tamamıyla Kurtuluş Savaşı yıllarında çekilen orijinal görüntülerden oluşan video klip, 1 dakika 36 saniye sürüyor ve tarihe ışık tutan görüntüler içeriyor. Zaferin hangi zorluklarla kazanıldığını da gözler önüne seriyor.

Klipte, savaşı yöneten Atatürk ve silah arkadaşlarının yanı sıra kürekle mevzi kazan askerlerden cepheye kağnılarla mühimmat taşıyan kadınlara, asker kıyafeti diken kadınlardan küçük tamirhanelerde silah üretimi yapan ustalara kadar önemli görüntülere yer veriliyor.

Savaştan kesitlerin de yer aldığı klip, “Bayraklaşan bir milletin, vatanlaşan destanı” sözleriyle tamamlanıyor.

Bayraklaşan bir milletin, vatanlaşan destanının 99’uncu yılında 30 Ağustos Zafer Bayramımızı gururla ve coşkuyla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.