Milli Takım’da Lucescu dönemi

Terim’in ardından A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için 2+1 yıllık anlaşma sağlanan Mircea Lucescu ile resmi sözleşme imzalandı

Terim’in gönderilmesinin ardından A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için 2+1 yıllık anlaşma sağlanan Mircea Lucescu ile resmi sözleşme imzalandı Konuyla ilgili yapılan basın toplantısında ilk olarak söz alan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Fatih Terim’e bugüne kadar yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, “kariyerinde 35 kupa bulunan bir hocayla burada bulunmak beni heyecanlandırıyor” ifadeleriyle Lucescu’ya teşekkür etti ve sözü Rumen çalıştırıcıya bıraktı.

Lucescu, sözlerine “herkese merhaba. Belki de Türkiye’ye birkaç sene önce gelmeliydim” diye başladı. Rumen çalıştırıcı Milli Takım teklifi için ilk kez teklif aldığının altını çizerek “4 sene boyunca burada hem Beşiktaş hem de Galatasaray’la önemli dönemler geçirdik. Ukrayna’da özel arkadaşlar edindim, iyi başarılar kazandım. Ancak siyasi nedenlerle güç kaybeden lig ve takımlar nedeniyle oradan ayrılma kararı aldım. Daha önce Beşiktaş ve Galatasaray’la temaslarımız da oldu. Federasyonla ilk kez temasa geçtim ve teklifi kabul ettim” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir