Müdür Bayram hakkında soruşturma açıldı

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker tarafından hakkında yeni hizmet binasındaki makam odasına Atatürk resmi asmaması sebebiyle TBMM’ne soru önergesi vermesi üzerine Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram hakkında soruşturma başlattı.

Milli Eğitim Müdürlüğü, Şeker Fabrikası arazisinin kuzeydoğu köşesine inşa edilen yeni hizmet binasına taşındı ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram “hayırlı olsun!”a gelen konukları ağırlamaya başladı. Ancak gerek resmi sitesinde gerekse Facebook sayfalarına düşen karelerde makam odasında yasal prosedür gereği ne bayrak vardı ne de Atatürk resmi!

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Atatürk ve bayrak düşmanlığı olarak değerlendirdiği bu gelişmeyi Meclis’e taşıdı ve soru önergesiyle Milli Eğitim Bakanı’na sordu:

  • Makam odasına Atatürk portresi asmayan Mahmut Bayram hakkında idari soruşturma başlatılacak mıdır?
  • Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çıkarılan yönetmeliklere uymayan bir yönetici hakkında nasıl bir işlem yapılması uygundur?
  • Daha önce kadınlara hakaret eden bir paylaşım ile gündeme gelen Mahmut Bayram’ın bu hareketi yine mi görmezden gelinecektir?
  • Yeni müfredatında Atatürk’ü silmeye çalışan Bakanlık, il yöneticilerine Atatürk portreleri ile ilgili bir talimat göndermiş midir?

Bu gelişme ve basında çıkan yayınlar üzerine Burdur Valiliği yaptığı bir yazılı açıklamayla Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Müdür Bayram, geçen yıl da “bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir” dediğini iddia ettiği hadisi Twitter sayfasında paylaşmış, kamuoyunda kıyametler kopmuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir