Muhalefetin “Bahçeli-Perinçek” söylemleri FETÖ’yle aynı

Sanki aynı düğmeye basılmış gibi…

Son zamanlarda muhalefetin Bahçeli-Perinçek söylemleriyle FETÖ’nünkiler altalta konduğunda tıpkısının aynısı olduğu, aynı merkezden söylediğinin anlaşıldığı belirtildi.

Sabah köşe yazarı Hilal Kaplan, Facebook hesabından paylaştığı gazetedeki köşe yazısında, muhalefet liderlerinin son birkaç ay içindeki söylemleri sanki “aynı düğmeye basılmış gibi” olduğu ifade etti.

Meral Akşener: “Radyo AK Parti. Bir düğmesini Bahçeli çeviriyor, diğerini Perinçek.”

Ahmet Davutoğlu: “Vasisi Bahçeli, rota çizeni Perinçek olan vesayet rejiminde Erdoğan’a sözcülük kalmıştır.”

Ali Babacan: “Küçüğün küçüğü ortağın rotasını çizdiği gemiye biz zaten hiç binmedik.”

Bunlar birkaç ay içinde muhalefet liderlerinin yaptığı açıklamalar. Bir de senelerdir FETÖ’cülerin yaptığı açıklamalara bakalım.

Sene 2017… FETÖ firarisi Tarık Toros’un paylaşımı şöyle: “Bahçeli Erdoğan’ı, Erdoğan Perinçek’i sineye çekiyor. Acaba neden?”

Geçen sene, Emre Uslu da şöyle demiş: “Türkiye 2002-2012 yılları arasında ekonomide, AB reformları ve demokraside iyi giderken, 2013 sonrasında Erdoğan çark edip Ergenekon, Perinçek ve Bahçeli ile anlaşınca ülke batıyorsa sorun nerde?”

Kaplan’ın yazısı şöyle devam ediyor:

“Mavi Vatan’dan Libya’ya, Dağlık Karabağ’dan Suriye’ye ABD’nin ve “küçük ortak”ları Fransa ile Yunanistan’ın tezlerini savunan muhalefetin rahatsızlığı, tüm bu alanlarda ülkemizin başarı göstermesi midir? Mavi Vatan’a sahip çıkmak, Dağlık Karabağ’ın özgürleşmesini desteklemek, Libya üzerinden Doğu Akdeniz’deki egemenlik haklarımızı savunmak, Suriye’den YPG’yi temizlemek, bu ülkeyi seven herkesin ortak amacı olması gerekmez mi? Bir “duygudaşlık” veya birlik aranıyorsa, bu noktalarda olması gerekmez mi? Bunlar bizim asgari değil, “azami müştereklerimiz” olmalı, değil mi?

‘ÜSTELİK SİZİN RADYODA ÜÇ DÜĞME BİLE YOK ANLAŞILAN’

“Ama siz “Yunanistan mı bize saldıracak?”, “Dağlık Karabağ’a Minsk Üçlüsü baksın”, “Afrin merkeze girmeyelim” veya “Libya’da ne işimiz var?” frekansından yayın yaptığınız için ortaklaşamıyoruz maalesef. Üstelik sizin radyoda üç düğme bile yok anlaşılan, tek düğmeye basılınca aynı anda raks etmeye başlıyorsunuz!

“Herhalde böyle yapınca, CHP’nin antitezi olması beklenen Saadet Partisi ile birliği, HDP’nin antitezi olması beklenen İYİ Parti ile birliğini unuttururuz sanıyorlar. O arada “Başörtüsü yasağını CHP bitirdi”den, Demirtaş’la kahvaltı planlarına kadar birçok gülünçlüğü de örteriz sanıyorlar. Fena halde yanılıyorlar.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir