MUSTAFA YİĞİT MHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Devlet Hastanesi’nde Biyolog olarak görev yaparken istifa eden Mustafa Yiğit MHP’den Mileltvekili aday adayı olduğunu açıkladı. MHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Yiğit şunalrı söyledi; ” 1966 yılında Burdur’un Kemer ilçesinde doğdum. Üç çocuklu ailenin ortanca çocuğuyum. İlkokulu Kemer, ortaokulu ve liseyi Burdur İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimimi Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olarak tamamladım. 1991-1992 yılları arasında Erzurum’da yedek subay öğretmen olarak vatani görevimi yaptım. Daha sonra Gaziantep ve Isparta’da öğretmenlik görevlerindenin ardından, Burdur Devlet Hastanesi’ne Biyolog olarak atandım. 2001-2003 yılları arasında Burdur Devlet Hastanesi Müdürlüğü görevini ifa ettim”. Halen Burdur Devlet Hastanesi’nde Biyolog görevini sürdürürken Kamu çalışanlarına sendikal hakların verilmesi sonucunda aktif sendikal çalışma faaliyetlerine başladım. 2001 yılından 10 Şubat 2015 yılına kadar Türk Sağlık-Sen Şube Başkanlığı, dönem dönem Kamu-Sen İl Temsilciliği, son olarak da Türkiye Kamu-Sen Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı görevinde bulundum. Evli ve iki çocuk babasıyım” dedi.

 Yiğit, “Neden Milliyetçi Hareket Partisi? Ve neden MHP’den aday adayıyım sorusunun cevabına gelince, bütün öğretmenlik yıllarım, gençlik hayatım ülkücü milliyetçi hareketin içinde geçti. Gençlik heyecanım, enerjim, sevincim, kederim, hüznüm, aynı duyguları paylaşan arkadaşlarımla bir ve beraber oldum. Meslek hayatıma atılıp bugünlere gelinceye kadar aynı camiada bulundum. Artık yukarıda bahsettiğim sendikal faaliyetlerin ötesinde, farklı bir kulvarda siyaset alanında sorumluluk almak, elimizi taşın altına koymak, bu dava uğrunda şehit olan ülkücü şehitleri, gazilere ve ecdadımıza birazcık layık olmak, bu asil millete elimden geldiği kadar hizmet etmek için Milliyetçi Hareket Partisi’ndan aday adayıyım” dedi.
Mustafa Yiğit, “Çünkü İmralı’dan yönetilen bu çözüm süreci, vatan ve millet bölücülerinin, bayrak ve sancak yakıcılarının, vatanı bölmek milleti parçalama, rejimi değiştirme, üniter ve ulus devlet yapısına son verme projesidir. Çözüm süreci denilen müzakerelerde bölücülere ve PKK’ya ne verildiğini milletten gizleyen ihanet sürecine 7 Haziran’da bu milletin elbette bir cevabı olacaktır. Asil Türk milleti bu oyuna gelmeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camia bu oyunu bozacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ve mensupları milletin tümünü ilgilendiren, her konuda ekonomik, sosyal, siyasal, ulusal ve uluslararası konularda donanımlı kadrolara sahiptir. Türkiye bölücülere ve ihanetçilere bırakılmayacağı gibi Ortadoğu’da petrol ve enerji çıkarları gibi petrol akışkanlığındaki oynak belirsizliklere, Kafkaslar’da Rus Hemegonyası’na, Ege ve Balkanlar’da Avrupa ve Yunan çıkarlarına, Güney’de Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta Rum ve İsrail çıkar ve etkinliğine bırakılmayacaktır. İnancım odur ki mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi dış politikada Türk Milleti’nin milli onuruna yakışır, edilgen değil etken, statik değil dinamik, aktif ve yerine göre proaktif, onurlu, ilkeli, milli çıkarlara uygun bir dış politika uygulayacaktır.” Dedi.

Milliyetçi Haraket Partisi, milletimizin sosyal dokusunu iyi analiz edebilen, halkımızın günlük hayatını kolaylaştıran, ihtiyaçlarına çözümler getiren, bütün sosyal dilimlere aynı mesafede aynı hassasiyetle yaklaşan, hizmeti adalet ölçüsünden sapmadan yapan, işçiye, işverene, köylüye, esnafa, memura, emekliye, öğrenciye, kadınlara insan olmanın onuruna yakışır, bir değer ve anlayışla yaklaşıp hizmet sunacağı için Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayıyım. Vatanıma, milletime memleketime, ilimiz Burdur’a Burdurlu’ya hizmet edebilme şerefine erişebilmek için aday adayıyım. Burdur’un ihtiyaçlarını, ilçelerin köylerin problemlerini, önceliklerini iyi bildiğimi için mesleğim ve işim olan insanlarla bire bir temas halinde olduğum için, özellikle de sağlık sorunu olan insanlarla iç içe olduğum için Burdur halkını iyi tanıdığıma inanıyorum. İnsanlara kaliteli bir hizmet sunmanın ilk şartının da onları yeterince iyi tanımakla başlayacağını biliyorum. Onun için aday adayıyım. Hizmete Milliyetçi Hareket partisi saflarında talibim. Rabbime her daim duacıyım. Milletime sevdalıyım. Sağolun, varolun. Ne mutlu Türküm diyene.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir