Mv. Göker’in 10 Nisan mesajı

Meclis İdare Amiri Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, 10 Nisan Polis Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

10 Nisan Polis Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Meclis İdare Amiri Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in mesajı şöyle:

Türk Polis Teşkilatımız 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu’na dayanarak örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiş bir teşkilat ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir Genel Müdürlük olarak görevini sürdürmektedir.

Kurulduğu tarihten bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan Türk Polis Teşkilatı mensupları, 176 yıldır kendilerine verilen her görevi canları pahasına yerine getirmektedir.

24 Haziran 2018 seçimi öncesinde “Polislerimizin ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız” diyen hükümet yetkilileri hala sözlerini yerine getirmemiştir. Aralık 2018’de açıklanan ikinci 100 günlük eylem planında da yer alan sözler üzerinden 28 ay geçmesine rağmen hiçbir gelişme yaşanmamıştır.

Ancak şartlar ne olursa olsun, Emniyet Teşkilatımız ve polislerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün yanı sıra, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getirmektedir.

Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 176. yılında, ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamak adına üstün gayret ve başarı gösteren tüm teşkilat mensuplarını kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir