Nagehan Alçı’dan öğretmenleri kızdıran skandal sözler

“Öğretmenler rahata alıştı” diyen Nagehan Alçı’ya tepkiler çığ gibi

Yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgını nedeniyle uygulanan uzaktan eğitimle ilgili olarak “öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki. Hakikaten isyan ediyorum. Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz?” diyen, geçmişi FETÖ destekçiliği ile anılan, skandallar kraliçesi HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’ya eğitim dünyasından tepkiler çığ gibi…

HaberTürk’e yazarı Nagehan Alçı, “okulları kapalı tutarak bir nesli mahvetmek üzereyiz” başlığıyla yayımladığı yazısında Türkiye’nin okullarını en uzun süre kapalı tutan ülkeler listesinin başında olduğunu belirtti.

Sanki okulların açılmasıyla çocuklarda kitleselleşecek olan Kovid19 hastalığından gizli bir zevk alacağa benzer bir şekilde, “pandemi başladığından yani Mart 2020’den beri -aradaki kısa bir süre belli sınıflar için uygulanan haftada 2 gün modelini saymazsak- milyonlarca öğrenci okula gidemiyor” diyen Alçı, çocukların neredeyse okula gitme alışkanlığını kaybetmek üzere olduğunu ifade etti.

Yazısının yayımlanmasını müteakiben eğitim dünyasından sert tepkiler de gecikmedi.

Alçı’nın bu yazısının ardından eğitimciler Twitter’da yanardağ gibi patladı ve #DerhalÖzürDileNagehan etiketi TT yaptı ve sosyal medya gündeminde 1’inci sıraya yükseldi.

MEB ZİYA SELÇUK, ONLİNE EĞİTİM YÜZYÜZEDEN ÇOK DAHA ZOR VE YIPRATICI

BÜTÜN ÖĞRETMENLERİN RAHATLIĞI, SENİN RAHATLIĞINLA YARIŞAMAZ

TES Burdur Şube Başkanı ve KAMU SEN İl Temsilcisi Orhan Akın:

Nagehan Alçı, “Öğretmenler rahata alıştı.” diyerek öğretmenlerin daha önce çok rahat olmayan şartlarda çalıştığını mı ifade etmek istiyorsun yoksa “Öğretmenler yatıyor” demeye mi getiriyorsun?

Bütün öğretmenlerin rahatlığını bir araya getirsek senin rahatlığınla yine yarışamaz.

DAM ÜSTÜNDE SAKSAĞAN VUR BELİNE KAZMAYI

KAMU SEN’e bağlı eğitim sendikası Türk Eğitim Sen (TES) Genel Başkanı Talip Geylan, ince ince tivitledi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir