Ödüllü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Yarışması Sonuçlandı

Burdur Belediyesi tarafından Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen Resim yarışmasının ödül töreni yapıldı.

Tarihi Şehir Kulübünde gerçekleştirilen ödül törenine Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Mili Eğitim Müdürü Erdem Kaya, okul müdürleri, öğrenciler ve Jüri katıldı.

Resim sergisine 38 eser katıldı. 38 eser üzerinden Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile ortak bir çalışma yapılarak oluşturulan jüri ile ödülleri belirlendi.

Cumhuriyetimizin 98’inci yılını büyük bir coşkuyla kutladığımızı, bu yıl çok çeşitli etkinliklerin olduğunu, bu gün de bu kapsamda son etkinliğimizde bulunduklarını belirten Vali Arslantaş:

“Mustafa Kemal Paşanın Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerin taze fikirlerinden dimağlarından çıkan Cumhuriyeti nasıl anlamlandırdıklarıyla resimlerini göreceğiz bugün. Ben onların yetiştiren ailelerine, öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Bu son bir ay içerisinde ikinci sergiyi gerçekleştiriyoruz. Atıl kalan bu yeri yeniden faaliyete

geçirdiği için de başkanımıza ekibine teşekkür ediyoruz. Sergide sergilenmeye değer olan, ödül almaya layık görülen eserlerin sahibi çocuklarımızı tebrik ediyorum. Hep birlikte bu eserleri gezeceğiz dolaşacağız ricam her çocuğumuz kendi eserinin başında olsun ne anlatmak istediğini tek tek göreceğiz. Bizlere ifade etsin diyorum” dedi.

29 Ekim’i coşkuyla kutladıklarını, hemen hemen her alanda ayrı bir etkinlikle en coşkulu haliyle Cumhuriyetimize yakışan bir kutlama haftası geçirdiklerini ifade eden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konuşmasının devamında,

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık. Burdur’umuza hemen hemen her alanda ayrı bir etkinlikle bayramımızın en coşkulu haliyle kutlanması için başta sayın valimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katkısıyla cumhuriyete yakışan bir kutlama haftasını geride bıraktık. Biz de bu yıl Cumhuriyet Bayramı nedeniyle sevgili yavrularımızın Cumhuriyet ve Atatürk bilincini artırma adına bir resim yarışması planladık ve bunu Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla sizlere duyurduk. Her biri birbirinden değerli olan bu 38 kıymetli eserin bizim için

birbirinden daha iyi ya da daha kötü olması mümkün değil. Bana göre hepsi de birinci. Ama tabi ki bir jüri kurduk ve jürimiz de bir değerlendirme yaptı. Bu değerlendirme neticesinde birkaç yavrumuzun resmini ödüle layık gördüler. Biraz önce de bahsettiğim gibi hepsi de birbirinden değerli emeği geçen tüm yavrularımızın alnından öpüyorum, kucaklıyorum. Bugün burada sayın valimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Sergimiz bir hafta süreyle bu alanda devam edecek. Tüm burdur halkını da bu yavrularımızın güzel eserlerini görmeye davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.