Osman Gök, CHP İl Başkanlığını törenle devraldı

CHP İl Başkanlığı Devir-Teslim Törenine Duygusal Konuşmalar Damgasını Vurdu

Sert tartışmalar, derin ayrılık ve yoğun bir rekabet sürecinin sonucunda gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’nin) 36’ncı olağan İl Kongresinde ipi göğüsleyen iş adamı Osman Gök, duygusal konuşmalar, birlik çağrıları ve çiçek teatileri arasında partisinde düzenlenen törenle İl Başkanlığını devraldı. Herkes, biz bize benzeriz, ters düşsek de birlikte olmayı biliriz özlü konuşmalar yaptılar. Kazanan da kaybeden de birliğe işaret etti.

İlk konuşmayı yapan eski İl Başkanı Barış Ayten, “CHP’nin kongrelerinde hiçbir zaman isimler kazanmamıştır; CHP’nin kongrelerinde daima CHP olmuştur. Bu kongremizde de kazanan CHP’dir” dedi.

Kongrenin ardından devir teslim yapmadan önce ilçe örgütlerine bir teşekkür ve veda ziyareti yaptığını ifade eden Ayten, “ne mutlu bize ki, güzel eserler bırakabilmişiz. Tatlı bir eda bırakabilmişiz. İlçe örgütlerimizle kucaklaştık” diye konuştu.

Ayten konuşmasını şöyle sürdürdü:

8 YILDA 7 ÖNEMLİ SEÇİMİN MUTFAĞINDA OLDUK

“Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden bu yana 8 yıl geçmiş. Bu 8 yıl içinde 7 önemli seçimin mutfağında olduk. Bu mücadelede bizlere destek olan partililerime teşekkür ediyorum. Her şeyden önce de bu mücadelede benim yokluğumu evde aratmayan eşime ediyorum. Bu gün burada görevi yeni bir arkadaşımıza devredeceğiz. Ona ve çalışma arkadaşlarına başarılar dilerim.”

Türkiye’nin “çok önemli bir virajda” olduğunu, “çok önemli, hayati 3 seçime gidileceği”ni, “bu seçimlerde özveri, mücadele ve genç bir kadroya ihtiyaç duyulduğu”nu ifade eden Ayten, “artık komutan yeni il başkanımızdır” dedi.

GEÇMİŞTE KAZANAMAYANLAR PARTİYİ TERKETTİ;

BİZLERİ YALNIZ BIRAKTI; HER ZAMAN PARTİMİN VE İL BAŞKANIMIN EMRİNDEYİM

“Bir şeyi ifade etmek isterim ki” şeklinde konuşan Ayten, girdiği seçimde kaybederek bir daha partinin önünden bile geçmeyen çıkarcı politikacılara veryansın ederek, “bugüne kadar partimiz ama il başkanlığı ama ilçe başkanlığında ama milletvekilliğinde ve belediye başkanlığında, seçimlerde kaybeden abilerimiz gittiler, maalesef bizleri yalnız bıraktılar” diye serzendi. Ve “ama ben buradan bütün basının huzurunda ve sizlerin huzurunda şunu ifade etmek isterim ki, burası benim yuvam; ben asla partime küsmem; ben asla partimden uzaklaşmam. Ne zaman partim bana ihtiyaç duydu, ne zaman gel Barış burada çalış dedi, her zaman partimin ve il başkanımın emrindeyim. Bütün şiarım parti içi iktidar değil, partimin iktidarıdır” dedi ve herkesten helallik istedi.

BÜYÜK VE AĞIR BİR GÖREV

VERDİNİZ, SİZLERİN DESTEĞİ İLE BAŞARILI OLACAĞIZ

Yeni Başkan Osman Gök de, “büyük ve ağır bir görev verdiniz. Ancak sizlerin desteği ile hem yerel hem de genel seçimlerde başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Önümüzde AKP Hükümeti’nin Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yoketmeye yönelik sistemli saldırısını yok etmek ve CHP iktidarını inşa etmek gibi tarihsel bir görev bulunmaktadır” dedi.

Gök şöyle konuştu:

“Örgütle, inançla, yürekle sürdürdüğümüz mücadelemizde ilk günkü gibi heyecanlıyız. Barış Ayten kardeşimize ve ekibine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

2014’TE AÇIK ARA KAZANDIK, GENE KAZANIRIZ

Başkan Ercengiz ise yaptığı konuşmada, “biz bize benzeriz” anlayışının güzel bir örneğini vererek,

“bizler demokrasiyi bayrak edinmiş bir partinin mensuplarıyız. Şölen havası içinde bir kongre yaptık. Zaman zaman kendi içimizdeki yarış çok çetinleşse de biz eninde sonunda birbirimize sarılırız. Çünkü üzerimizde tarihsel bir görev var. Bu görev, önder Atatürk’ün iki önemli eserinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve bu ülkenin devamı için asil bir görev” diye konuştu.

2014 yılındaki özverili çalışmalarından dolayı Barış Ayten’e teşekkür eden Başkan Ercengiz, “eylemlerde, mücadelelerde beraber olduk. Zaman zaman ters düştük –bunu konuşmaktan sıkıntı yok, burada aile içindeyiz- ama ilkelerde asla ters düşmedik. CHP’ye yapılan herhangi bir saldırıda kişisel hesaplarımızı bir kenara bırakarak kol kola girdik. Bu bir kan değişimidir. Yeni il başkanımıza ve ekibine de başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Ercengiz konuşmasına şöyle son verdi:

“Önümüzde 3 tane çok büyük seçim var. İlk seçim yerel seçim. Genel seçime giden yol yerelden geçiyor. Hedefimiz tabii ki yerel seçimi kazanmak. İnşallah biz bun u birlikte başaracağız. Başardık, sıfırdan başlayarak başardık, gene başarabiliriz.”

Milletvekili Dr. Göker yaptığı konuşmada sadece bir “kaptan değişikliği”ne gittiklerini, yeni yönetime başarılar dilediklerini belirterek daha çok Burdur’un önündeki birkaç soruna değindi.

TAŞERON İŞÇİLERİ, PARTİ VE

SENDİKALARINDAN İSTİFA BASKISINA DİRENMELİDİRLER

Öncelikle taşeron işçiler konusunda AKP Hükümeti’nin özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında işçiler üzerindeki partisinden ve sendikasından istifa baskısını kesinlikle reddettiklerini, bunu taşeron işçilerinin de reddetmesini istediklerini belirterek, “ikinci olarak taşeron işçilerinin mevcut haklarından vazgeçeceği şeklinde bir yasa maddesi yoktur. Bu evrakın altına imza koyarken geçmişte elde ettikleri kıdem tazminatlarından vazgeçtiği yönündeki taahhütlerini belirten evrakı imzalamamalarını öneriyorum.” Dedi.

BAŞBAKAN YILDIRIM HIZLI TREN KONUSUNDA MUĞLAK KONUŞUYOR

31 Aralık 2017 Pazar günü partisinin il kongresindeki konuşmasında Başbakan’ın hızlı tren konusunda “bir önceki kararnamede çıkarıldığı…” gibi muğlak bir ifade kullandığını, Burdur-Isparta arasında Elsazı’nın da bu bölgede yeraldığını belirterek iktidar milletvekillerine ve Vali Yılmaz’a çağrıda bulundu:

İKTİDAR MİLLETVEKİLLERİNE VE

VALİ YILMAZ’A HIZLI TREN KONUSUNDA ÇAĞRI

“Oysa hızlı trenin geçmesi gereken yer, Tugay’ın ve Üniversite’nin bulunduğu Burdur merkezdir. Bu yönde bize verilmiş sözlerin tutulmasını istiyoruz. İktidar vekillerine de sesleniyorum. Kendi aralarındaki siyasi çekişmelerden uzaklaşarak Burdur’un şahsi çıkarı olan bu konuda bizlere destek vermelerini, konunun takipçisi olmaların ı bekliyorum.

“Bir diğer çağrım da Sayın Vali’ye. Sayın Vali’nin önderliğinde STK’larla birlikte bu hızlı tren mücadelesinde bir örgütlü direnç gösterilmesini, bunun Burdur merkezden geçirilmesi için gerekli çabanın gösterilmesi için kendisine çağrıda bulunuyorum.”

Konuşmalardan sonra taraflar birbirlerine çiçekler takdim ettiler. Başkan Gök, Barış Ayten’e plaket takdim etti.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir