Özelleştirmenin sonucu: MP, skandallarla sarsılıyor

Hayat pahalılığının, fakirliğin, işsizliğin, ekonomik krizin zirve yaptığı şartlarda geleceğini hayallere ve umutlara bağlayan insanlara rehabilite kaynağı, 1 Ağustos 2020 tarihinde özelleştirilerek Demirören-İtalyan ortaklığı Sisal Şans’a devredilen Milli Piyango’da skandalların arkası gelmiyor. Haziran ve Kasımdaki iki çekilişte 5 trilyon 437 milyar 710 milyonda bir ihtimal vuku buldu. Haziran ayında iki çekilişte 5 rakam, Kasım ayında ise iki çekilişte 4 rakam aynı çıktı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Milli Piyango talih kuşunun tüylerini yoluyordu. Özelleşince talih kuşu rahmetli oldu” dedi.

ADINI “ÇILGIN” KOYDULAR, O DA ÇILGINLAŞTIKÇA ÇILGINLAŞTI

Özelleştirildikten sonra adını “çılgın” koydular.

1-90 arası 6 rakamı bileceksin.

5,5 milyonda bir ihtimal oda!

Devrin ilk günlerinde, büyük ikramiyenin 250 milyona çıkana kadar tutturulamayabileceği ifade edilmişti.

Çılgın bugünlerde çılgınlaştıkça çılgınlaşıyor.

5,5 MİLYONDA BİR OLASILIK VUKU BULDU

Bu ay, 5,5 milyonda bir olasılık gerçek oldu.

Sözcü Gazetesi’nden Deniz Ayhan’ın haberine göre, 18 ve 23 Kasım çekilişlerinde altı sayıdan 4’ü aynı geldi! CHP’li vekil: “5 trilyonda bir ihtimal” dedi.

Milli Piyango İdaresi’nin Çılgın Sayısal Loto oyununda görülmemiş bir olasılık gerçekleşti. 90 sayıdan oluşan lotonun 18 ve 23 Kasım tarihli çekilişlerde 6 sayıdan 4’ü aynı geldi. 8-22-55 ve 71 sayıları iki çekilişte de çıktı.

ÇILGIN LOTO İMKÂNSIZI BAŞARDI

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Çılgın Sayısal Loto oyununda gerçekleşen olasılıkla ilgili “bu durum 5 trilyon 437 milyar 710 milyonda bir ihtimal. Bu rakamların denk gelme ihtimali neredeyse imkânsız. Milli Piyango talih kuşunun tüylerini yoluyordu. Özelleşince talih kuşu rahmetli oldu” değerlendirmesinde bulundu.

“BÜYÜK İKRAMİYEYİ TUTTURAN YOK”

Milli Piyango’nun şans oyunu çekilişlerini Sisal Şans’a 1 Ağustos 2020 tarihinde devrettiğini hatırlatan Yavuzyılmaz, “eskiden 1-49 sayılarından 6’sını bilen büyük ikramiye kazanıyordu. Şimdi 1-90’dan 6’sını bilen kazanabiliyor. Ancak 50 çekilişin hiçbirinde kazanan olmadı. Çünkü bu 622 milyonda bir ihtimal. Yeni sistem kimse kazanamasın diye kurgulanmış” ifadelerini kullandı.

GEÇMİŞTE DE 5 SAYI AYNI GELMİŞTİ

Sayısal Loto geçen Haziran ayında da benzer bir şaibe iddiasıyla gündeme gelmişti.

6 Haziran ve 27 Haziran’da yapılan çekilişlerde kazanan 5 numara da aynı olmuştu. Haziranda da 49 sayıdan 6 top çekiliyordu ve 21 gün arayla yapılan iki çekilişte 5 sayının aynı olmasının 3,5 trilyonda bir ihtimal olduğu hesaplanmıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.