Parlamenter sisteme tekrar dönmek öyle kolay değil!

Partisinin milletvekili adaylarının seçim çalışmalarına katılmak üzere Burdur’a gelen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, iftarda AK Parti milletvekili adayları ve basın mensuplarıyla biraraya geldi. Bakan ve Başdanışman Prof. Dr. Gürcan, 24 Haziran seçimleriyle birlikte yepyeni bir sisteme, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçileceğini, artık bundan geri dönüşün mümkün olmayacağını ifade etti.

Türkiye çok kritik bir süreçten geçiyor. Ülke, Ege ve Doğu Akdeniz’den Suriye ve Irak sınırı boyunca güneyden kuşatılmış, ABD ve piyonlarınca üzerine abanılmış durumdadır. Bu şartlarda geleceğin belirleneceği bir erken seçime doğru hızla yol almaktadır. Bütün ülkede ve ilimizde siyasi mücadele içinde, 2 ittifakta 6 ve münferiden 2 olmak üzere 8 parti adayları ile 5 Cumhurbaşkanı adayı yarışmaktadır. Bu kapsamda bugün (4 Haziran 2018 günü) partisinin seçim çalışmalarına katılmak üzere ilimize gelen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, bir özel lokantada partisinin milletvekili adaylarıyla birlikte basına iftar yemeği verdi.

İftara Başdanışman Prof. Dr. Gürcan, AK Parti Milletvekili adayları Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve Emine Aktaş, İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, basın mensupları ve parti yöneticileri katıldı.

İftarı müteakiben açış konuşmasını yapan İl Başkan Volkan Mengi, toplantının amacını anlattıktan sonra sözü adaylara ve Başdanışman Gürcan’a verdi.

Milletvekili adayları kendilerini tanıttı. Bayram Özçelik, konuşmasında 15 Temmuz ABD/FETÖ darbesini ezen, Zeytindalı Harekâtıyla güneyimizdeki ABD7Kürt koridorunu darmaduman eden, teröre geçit vermemiş bir komutanın apoletlerini sökme açıklamaları yapan muhalefete yüklendi.

Başdanışman Gürcan da yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı sisteminden parlamenter sisteme tekrar geçme sözü veren muhalefete çatarak, yeniden referandum gerektiren bir söz veriş olduğunu, bunun da kısa vadede mümkün olmadığını ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.