Pazar günü sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak

Hükümet çevrelerinden edindiği bilgileri sosyal medya hesabından paylaşan Gazeteci Candaş Tolga Işık, ayın sonunda yasakların önce gece 12’ye uzatılacağını, Pazar gününü açılacağını ve ardından Ağustos ayında tamamen kaldırılacağını vurguladı.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirle ilgili olarak edindiği bilgileri Twitter hesabından kamuoyuna aktardı.

Işık, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda “Konuştuğum kabine üyelerindeki genel eğilim, Haziran sonu yasakları önce gece 12’ye uzatmak ve pazarı açmak, ardından da Ağustos ayında tamamen kaldırmak” ifadesini kullandı.

Kararın son halinin Bakanlar Kurulu’ndaki değerlendirmede netleşeceğini ifade eden Işık, “Ama görünen o ki Temmuz’da da yasaklar -bir şekilde- devam” dedi.

Işık, “Aşılamada belli bir noktaya geldikten sonra Sağlık Bakanlığı ve Kültür-Turizm Bakanlığı özellikle Sonbaharda kapalı mekânlara girmek isteyenlere bir takım kriterler (aşı ya da hastalık geçirmiş olmak gibi) belirlemek üzere çalışıyor. Detaylara ulaşıp teyit edince yazacağım” diye yazdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir