Perinçek, Antalya’da “Türkiye’nin Çıkış Yolu Konferansı”nda konuştu

Türkiye’nin önüne üreten ve birleşen Türkiye programını koyuyoruz! Bu programı tasarruf yaparak, yatırım yaparak, istihdam alanları açarak ve üretim ile başaracağız.

Antalya Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde Antalya Vatan Partisi İl teşkilatının düzenlediği ve Antalyalıların salonu hınca hınç doldurduğu “Türkiye’nin Çıkış Yolu Konferansı”nda konuşan Vatan Partisi Lideri Dr. Doğu Perinçek, çıkış yolunun özünün üretim olduğunu belirterek, “Türkiye’nin önüne üreten ve birleşen Türkiye programını koyuyoruz! Bu programı tasarruf yaparak, yatırım yaparak, istihdam alanları açarak ve üretim ile başaracağız” dedi.

Şehitlere saygı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan konferansın açış konuşmasını Vatan Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Antalya İl Başkanı iş insanı Serdar Üsküplü yaptı. Turizmin başkenti Antalya’nın “bıçak sırtı”nda olduğunu, bu sebeple komşularımızla ilişkilerimizin ve dostluklarımızın Antalya halkı için belirleyici önemde olduğunun altını çizen Başkan Üsküplü konuşmasında, “Antalya tarımda Türkiye’nin lokomotifidir. Üreticimizin üretebilmesi için Vatan Partisi büyük ihtiyaçtır.

‘Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada tek bir Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki, bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez’ diyen Mustafa Kemal’in izindedir Vatan Partisi Türkiye’nin verdiği Ekonomik savaşı Vatan Partisi’nin ‘Üretim Devrimi’ programıyla kazanacağız!” diye konuştu.

Başkan Üsküplü konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi.

“Genel başkanımız sadece partimizin değil, Türkiye’mizin 50 yıldır bağımsızlık mücadelesinin lideridir.  Türkiye’nin önünde hangi sorun varsa ona karşı kavgada en öndedir. Mızrağın en ucudur. Ermeni soykırımı yalanını bitiren liderdir. Silivri duvarlarını yıkan liderdir. KKTC davamızda en önde mücadele eden liderdir.  Antalya’mız turizmin başkentidir. 2019 yılında 15 milyon turist ağırladı Antalya’mız. Türkiye ekonomisine katkı yaptı Antalya’mız. Ancak Antalya turizmde maalesef bıçak sırtındadır. Bir küçük hata yapıldığı an oteller açılmamakta kapanmakta. Bu sene 2021 yılında salgın koşullarında 2 ay kaybetti Antalya. Bu yıl Antalya’ya gelen turistin yüzde 38’i Rusya’dan gelmiştir. Türkiye ile Rusya’nın dostluğu bu kadar önemlidir. Antalya’da Türkiye’nin en güzel otelleri vardır. Antalya’da çok yetişmiş bir turizm sektörü vardır. Ancak Antalya’nın turizm çalışanları ağır işçi, ağır emekçidir. 7 ay çalışırlar, 5 ay ‘Hadi evinize gidin’ derler Antalya’nın turizm işçilerine.

Vatan Partisi Antalya’nın turizm emekçisi için vardır. Vatan Partisi Türkiye’nin Çin’le, Rusya ile dostluğudur. Antalya üretim merkezidir. Tarım ambarıdır. Köylere gidiyoruz çiftçimiz girdi maliyetlerinden şikâyetçi. Antalya’mız bir kültür merkezidir. Altın Portakalı’yla, dünyaca ünlü Döşemealtı halısıyla, Bu gün Türkiye ekonomik Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor. Genel Başkanımız bize Türkiye’nin çıkış yolunu anlatacak. Biz de Antalya’mıza yakışır bir il örgütü inşa etmeye çalışıyoruz. 19 ilçemizin 19’unda da örgütlü hale geliyoruz. Geçtiğimiz dönemde, Döşemealtı, Serik, Aksu, Korkuteli ve Elmalı ilçe örgütlerimizi kurduk ve çalışmaya başladık. Örgütlenmeye devam edeceğiz. Antalya’yı yönetecek bir Vatan Partisi kuruyoruz. Önümüzdeki seçimlerde Ankara’ya Türkiye’nin hükümetinde yer alacak Antalya milletvekillerini göndermek için mücadele ediyoruz. Ahmet Özbay başkanım ve Rıza Türkmendağ başkanımla omuz omuza, el ele Antalya’yı büyütüyoruz”

Antalya’da “Türkiye’nin Çıkış Yolu Konferansı” düzenlendi.

Açılış konuşmasını Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü yaptı.

Salon hınca hınç doldu. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, verdiği mesajlarda yeni ekonomik sistemi anlattı. Döne döne “üretim” dedi.

Perinçek, tasarruf sayesinde yatırım yapılacağını söyledi.

Üretici korunacak, çiftçi desteklenecek.

Vatan Partisi Lideri, Rusya ve Çin ile ekonomik ilişkileri geliştirdiğini belirtti.

Dr. Perinçek’in konuşmasının satırbaşları…

-Türkiye’nin önüne üreten ve birleşen Türkiye programını koyuyoruz! Bu programı tasarruf yaparak, yatırım yaparak, istihdam alanları açarak ve üretim ile başaracağız.

-Akdeniz kıyısındayız. Türkiye’ye Akdeniz’de namlular Amerika, İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs tarafından namlular doğrultuluyor. Ülkemize, Mehmetçiğimize doğrultulan namluları görmek istemeyenler var.  Türkiye’nin ekonomisi ile güvenliğini beraber koruyacağız!

“Doların saltanatı bitiyor, milli parayla ticaret olmalı”

-Üreticiyi kambur eden programın sonuna gelinmiştir. Bundan sonra üretici baş tacı olacak.

-Tasarruf yapacağız. Yatırım yapacağız. Bu sayede vatandaşa iş sahibi yapacağız.

-Doların saltanatı bitiyor, milli parayla ticaret olmalı

-Üreticiyi bitiren, Türkiye’yi dışarıya bağımlı hale getiren ekonomi modeli artık bitti. Üreticilerin iktidarı için yol gözüktü.

-Limanlarımıza Amerikan pamuğunu sokmayacağız! Türkiye’de üretilen ürünleri kullanarak ekonomimizi iyileştireceğiz. Türkiye’de üretilebilen hiçbir ürünü gümrüklerimizden içeri sokmayacağız!

-Dünyada enerji fiyatları patladı. Vatan Partisi olarak Türkiye’nin enerji güvenliğini sağlamak ve daha ucuz enerji satın almak üzere parti heyetimiz Rusya’ya gidecek. Merkez Bankası ekonominin dümenidir. Merkez Bankası bağımsız olsun diyenler, o dümene Amerika’nın geçmesini isteyenlerdir. Dolar saltanatı çöküyor. Bizim iktidarımızda çarşılarda Türk lirası saltanatı yaşanacak! Üreticilerin milli hükümetinde bütün işlemler Türk parasıyla yapılacak.

Antalya’nın Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olduğunu hatırlatan Dr. Perinçek:

“Antalya’mız dünyanın Türkiye’ye açılan kapısıdır. Yeni bir dünya kuruluyor. O Atlantik çağı yani Türkiye’ye borçlanmayı, bölünmeyi dayatan o Atlantik çağının sonuna geldik. İster buna borçlanma ekonomisi deyin, ister üretimi baltalayan ekonomi deyin, isterseniz Amerika’nın Türkiye’ye dayattığı ekonomi deyin hepsi aynı kapıya çıkıyor. Bu sistem bitti. Çiftçimiz kadınlarımız sanayicimiz hepsinin ortak fikri bu sistem bitmiştir. Çiftçiye borçlanmayı dayatan, Türkiye’ye bölünmeyi dayatan Atlantik çağının sonuna gelinmiştir. Üreten Türkiye Asya ülkeleri içerisinde öncü ve essiz bir yere sahiptir. Bütün halkımız bizden çözüm, program istiyor. Üreticimiz baş tacıdır. Önümüzdeki dönemin bize yol gösteren programı bellidir. Üretimi baltalayan her şey yanlıştır. Üretime verilen her şey doğrudur.  Üreticinin milli hükümeti bunu yapacak. Üretime yararlı olan her siyaset her

program her strateji doğrudur. Üretime sekte vuran her siyaset her program her strateji de yanlıştır. Bu Türkiye’yi batıran sistemi nasıl getirdiler? Üretim odaklı bir ekonomiyle değil, ihracat odaklı bir ekonomiyle. İhraç ettiğimiz için ucuz üretmemiz lazım. Güney Amerika’daki kömür, Ukrayna’da ve Rusya’daki kömür daha ucuz. Dışarıdan pamuk getirelim, bu şekilde maliyetleri düşürelim sloganıyla dışarıdan alalım dendi. Dışarıdan aldığın zaman dışarıdan aldıklarını ihraç ediyorsun. Bugün Türkiye ihracatının yüzde 60-70’i dışarıdan alınanların ihraç edilmesi. Onun için ihracat rakamları gerçek rakam değil. Türkiye ithalata bağımlı hale geldi. İthalat patlaması oldu. İhracattan yola çıkıp ithalatı patlattılar. Biz ise, Vatan Partisi olarak diyoruz ki üretim odaklı bir ekonomi inşa edeceğiz. İhracatın anahtarı da üretimdedir” dedi.

İTHALAT CENNETİ TÜRKİYE

Türkiye’nin borç batağında olduğunu vurgulayan Dr. Perinçek,

“İhracat yapacağız, dünyaya açılacağız mallarımızı Amerikalarda, Japonyalarda satacağız vaatleriyle gelinen ekonomi Türkiye’yi ithalat cenneti haline getirdi ve borca batırdı. Simdi doların peşinden koşuyoruz ve doların fiyatı da o yüzden yükseliyor. Bir şeyin peşinden ne kadar çok koşarsanız onun fiyatı yükselir. Doların yükselişinden şikâyetleri durdurmanın bir tane yolu var. Üretimi büyütmek. Üretimi büyüttüğümüzde, ticaretimizi dengeli hale getirdiğimiz zaman doların peşinden koşmayacağız. Türk Lirası ile Dolar arasında dengeyi de üretim sayesinde kurmuş olacağız. Vatan Partisi önünü gören çözüm üreten partidir. Dünyada enerji

fiyatları patladı. Vatan Partisi olarak Türkiye’nin enerji güvenliğini sağlamak üzere parti heyetimiz daha ucuz enerji sağlamak üzere Rusya’ya gidecek. Milletimize daha ucuz enerji sağlamak üzere çalışıyoruz. Merkez Bankası ekonominin dümenidir. Merkez Bankası bağımsız olsun diyenler, o dümene Amerika geçsin isteyenlerdir. Dolar saltanatı çöküyor. Türk çarşılarında Türk lirası ve Türk parası saltanat olacak. Bütün ekonomik ihtiyaçlarda Türk parası geçerli olacak. Türkiye’de kan emicilerin, hortumcuların, dolar ve borsa vurguncularının dönemi bitmiştir, dolar ve borsa vurguncularına paydos diyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından son birkaç aylık yoğun faaliyet sürecinde Antalya merkezde yeni üyelere parti rozetleri, Vatan Partisi Genel Başkanı Der. Doğu Perinçek, Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü ve Genel Başkan Yardımcısı, Aydınlık Yazarı Şule Perinçek tarafından takıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.