Perinçek, Erdoğan’ın Rusya açıklamalarını değerlendirdi

Doğu Perinçek: “Ne ABD ne Rusya ne Çin sloganı yaşasın ABD sloganıdır”

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da yayınlanan Çıkış Yolu programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Perinçek, “Türkiye ABD üsleriyle kuşatılmış… Bütün namlular Türkiye’ye bakıyor. Rusya’yı hedef alan bu konuşmalarla, Suriye’yi hedef alan bu konuşmalarla Türkiye’yi nasıl savunacak?” diye sordu.

Vatan Partisi Lideri Dr. Doğu Perinçek Ulusal Kanal’da Çıkış Yolu programında gündemi değerlendirdi.

Perinçek ‘Ne ABD ne Rusya ne Çin sloganı yaşasın ABD sloganıdır’ dedi.

Ulusal Kanal’da gündemi değerlendiren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ülke ve dünya sorunlarına değindi. Perinçek ‘Ne ABD ne Rusya ne Çin sloganı yaşasın ABD sloganıdır’ dedi. 

Perinçek’in öne çıkan değerlendirmeleri şu şekildedir:

RUSYA TÜRKİYE’NİN OLMAZSA OLMAZ MÜTTEFİKİ

-Cumhurbaşkanı Erdoğan bir köşe yazarı değil. Onun konuşması vatan savunması ve ekonomik kurtuluş savaşı cephesinden bir konuşma olması lazım.

-Türkiye ABD üsleriyle kuşatılmış… Bütün namlular Türkiye’ye bakıyor. Rusya’yı hedef alan bu konuşmalarla, Suriye’yi hedef alan bu konuşmalarla Türkiye’yi nasıl savunacak?

-Bu tehditler karşısında Türkiye’yi savunamam konuşmasıdır bu. ABD emperyalizminin tehditlerine karşı Rusya’yı, İran’ı, Suriye’yi suçlarsanız Türkiye’yi savunamazsınız. Bu konuşmayı Tayyip Erdoğan’ın altına dinamit koyanlar yapar. Çok ciddi yanlış…

-Ukrayna’dan yana olduğun zaman Türkiye’yi savunamazsın. Rusya Türkiye’nin olmazsa olmaz müttefiki.

SAYIN ERDOĞAN’IN BU KONUŞMASINA ALKIŞ CHP VE İYİ PARTİ’DEN GELİR

-Kürdistan referandumunu Türkiye-Rusya-İran-Suriye-Irak birlikteliğiyle bozduk. Kazakistan’da FETÖ’yü Rus güvenlik örgütleri ezdi.

-ABD’nin tehdidi altındaki ülkeler bu açıklamayı okuyor. Türk devletlerinden hangisine bu konuşmayı kabul ettirebilir Tayyip Erdoğan? Hiçbiri.

-Sayın Cumhurbaşkanı Biden tayfasının konumuna düştü. Ona alkış CHP’den ve İYİ Parti’den gelir.

-Denge politikası da yanlış… Dengeyle kendinizi koruyamazsınız. 1’inci Dünya Savaşı’nda Almanlarla ittifak yapmasaydık 4 yıl savaşamazdık.

TAYYİP ERDOĞAN’IN KENDİSİNİ ABD’YE KABUL ETTİRME ŞANSI YOK

-Dünyadan baktığınız zaman ABD emperyalizminin hedef aldığı üç ülke var: Türkiye, Rusya Çin. Hedef aldıkları devlet başkanları da Erdoğan, Putin, Şi Cinping

-ABD Tayyip Erdoğan’ın üstünü silmiştir. Tayyip Erdoğan’ın kendisini ABD’ye kabul ettirme şansı yok.

-Kazakistan tecrübesi çok önemli. Kazakistan kendi başına kalsaydı darbe başarılı olmuştu. Türkiye’de de 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin bastırılmasında Rusya’nın ciddi katkısı vardır. Erdoğan’ın uçağının radar sinyallerini Ruslar bozdu.

TÜRKİYE’NİN BAŞINDAKİ BÜTÜN BELALAR NATO VE ABD EKSENLİ

-ABD’yi Rusya’yla, Irak’la, Suriye’yle, İran’la, Çin’le beraberim tavrı durdurur.

-Sayın Erdoğan bu açıklamalarıyla Rusya’yı, İran’ı, Suriye’yi, Çin’i hedef alarak Türkiye’yi nasıl savunacak?

-Sayın Erdoğan’ın esas yönelişi Asya’ya yönelik. BM konuşmasında ‘tarihin sarkacı Asya’da’ dedi. Mevlüt Çavuşoğlu ‘Yeniden Asya’ dedi.

-Türkiye’nin başındaki bütün belalar NATO ve ABD eksenli. NATO’yla beraber NATO’nun tehditlerine karşı koyabilir misiniz? Neden PKK’ya destek veriyor? Ne işe yaradı sizin vetonuz? NATO Türkiye’nin üzerine geliyor 6-7 Eylül 1955’ten beri.

KILIÇDAROĞLU ‘FETÖ’YÜ HAPİSTEN ÇIKARACAĞIM’ DİYOR

-15-16 Temmuz’da NATO yeraltı örgütü olan FETÖ Gladyosunu ezdik. 15-16 Temmuz gecesi NATO’yla savaştık.

-(Kılıçdaroğlu’nun dişçi görüşmesi) “Kılıçdaroğlu ben istediğimle konuşurum. Pensilvanya’yla da konuşurum ABD’yle de konuşurum. Bunu demesi gerekir. Bu çok önemli bir kanıt değil. Manzara meydanda. Hapisten çıkaracağım diyor.

ANAYASA MAHKEMESİ HDP’Yİ KAPATMAZSA TÜRKİYE’YE İHANET EDER

-Anayasa Mahkemesi bir gaflet gösterir, hukukun gereğini yapmaz, 10’a 5 hesabıyla HDP’yi kapatmazsa Türkiye’ye ihanet eder.

-HDP davasından kapatma kararı çıkmazsa PKK fermanlı terörist olur.

-(HDP’ye açılan kapatma davası) Mehmetçik’e Anayasa Mahkemesi’nin ihaneti olur.

-Anayasa Mahkemesi, HDP’yi kapatmadığı zaman hükümete giden sürece omuz vermiş olur. Türk milleti, Türk ordusu, Türk polisi HDP’yi hükümetin içine almayı, FETÖ’yü ordunun içine almayı kabul eder mi?

-Abdullah Öcalan bir enstrümanım diyor. Başka türlü olması mümkün değil. Atilla Uğur komutanın sorgularını Ulusal Kanal yayınladı. Öcalan’ın enstrüman olduğu Atilla Uğur’un sorgularında apaçık ortaya çıkmış durumda.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.