Perinçek, “VP, AK Parti’ye yanaştı” iddialarına cevap verdi

CEP TV muhabirinin sorularına cevap veren Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek, Vatan Partisi’nin AK Parti’ye yanaştığı algısına sert ve net cevap verdi. “Tam tersine Vatan Partisi değil, AK Parti Vatan Partisi’nin geçmişten beri söylediklerine geldi” dedi.

Çorlu Üretim Devrimi Kurultayı sonrasında ÇorluTV muhabirine verdiği demeç veren Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek, genellikle Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti çevrelerinde yaygın olarak söylenilen ‘Vatan Partisi ve lideri Perinçek, AK Parti’ye ve hükümetine yandaş oldu’ ithamlarına cevap verdi. Perinçek, 2014 yılından önce Fethullah, FETÖ, Açılım, PKK, HDP konularındaki bütün program ve söylemlerinin yanına gelen AK Parti olduğunu, Vatan Partisi’nin politikalarında ve ilkelerinde herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.

İşte o demeç!

CEM TV muhabiri: Şöyle bir algı var. Sizin Vatan Partisi olarak AK Parti politikalarına yakın olduğunuz, burada konuşmacı olana Kaytancıoğlu toplantıya gelmedi, CHP’liler bir şekilde eleştiriyor. Konuşmanızı dinledim baştan sonuna kadar; benim algıladığım kadarıyla AK Parti politikalarını savunur bir konuşmaydı. Bu konuda ne söyleyeceksiniz? Vatan Partisi AK Parti’ye mi yanaşıyor, kayıyor dersek yanlış mı söylemiş oluruz?

Perinçek: Yanlış söylersiniz. Çünkü AK Parti 2014’ten önce Fethullah Hoca’yla beraber koalisyon yapmış Türkiye’yi yönetiyordu. Onlara biz karşı çıktık. Dedik ki, Fethullah terör örgütüdür. AK Parti, bizim “Fethullah terör örgütüdür” tezimize geldi. Kim nereye geldi? AK Parti, Vatan Partisi’nin yanına geldi. İkincisi Açılım yapıyorlardı PKK’yla, HDP’yle birlikte; yol haritaları yapıyorlardı.  Dedik ki, PKK’yla Açılım yapılmaz, PKK’yla ancak askeri kuvvetle başedilir, ezilir, bastırılır. Oraya da geldi. Üçüncüsü Rusya’nın uçağını düşürüyorlardı. Dedik ki Rusya’nın uçağını düşürürseniz Türkiye’nin güvenliğini sağlayamazsınız. Oraya da geldi. Rusya dostu yaptık. İran’a mollalar, falan filan diyorlardı. İran Milliyetçiliğini eleştiriyorlardı. Dedik ki İran’la dost olmamız lazım. Oraya da geldi. Gördüğünüz gibi PKK politikası, FETÖ politikası, İran politikası, Rusya politikası sonuç itibarıyla güvenlik ve dış politikada Vatan Partisi’nin programının dediği yerlere geldiler. Ee, biz şimdi ne yapalım? Cumhuriyet Halk Partisi gibi gidip PKK’yla işbirliği mi yapalım? CHP gibi Türkiye’nin bölünmesi için el ele, kola kola HDP’yle mi çalışalım? Bunun olması mümkün değil. Vatan Partisi PKK’ye ve FETÖ’ye karşı mücadelede kararlıdır ve Türkiye’nin büyük kuvvetlerini o mevzilere çekebilecek etkiye, güce sahiptir.

Vatan Partisi, uzun yıllardır Türkiye’nin Atlantik sisteminden ayrılıp Avrasya’ya yerleşmesi siyasetini yıllardır savunmaktadır. Bakın Türkiye oraya geliyor. Demek ki Vatan Partisi Türkiye’nin önder, öncü partisidir. AK Parti’yi de bu konuda etkilemektedir. Bu çok büyük başarıdır. Keşke Cumhuriyet Halk Partisi de AK Parti gibi imana gelse, FETÖ’ye karşı, PKK’ya karşı kararlı siyasetlere gelse. Elini FETÖ’den PKK’dan çekse. Ve Türkiye’de mevzilense…  Bakın Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi her yerde, Doğu Akdeniz’de, Karadeniz’de, FETÖ politikasında, PKK politikasında Türkiye düşmanı mevzilerde. Bakıyorsunuz, Türkiye’nin Libya’ya yaptığı hayati önemdeki anlaşmaya karşı çıkıyor. Bakıyorsunuz, Türk Silahlı Kuvvetleri PKK’yı hendekler gömerken, gidiyor elini uzatıp hendeklerden kurtarmaya çalışıyor. Bakıyorsunuz, Cumhuriyet Halk Partisi, Barış Pınarı’nda, Fırat Kalkanı’nda, Afrin harekâtında “durun yapmayın, Afrin’e girmeyin” diye TSK’ya karşı çıkıyor. Ee, o zaman tabii ki, o Cumhuriyet Halk Partisi’yle Vatan Partisi hiçbir şekilde yanyana olmaz, beraber olmaz. Libya’ya asker gönderiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi diyor ki, ‘Birleşmiş Milletler askeri gelsin. Türk askeri gitmesin.’ Yani Türk askerine karşı; Türk askerine lejyoner diyor. Vatan Partisi, Türk askerine lejyoner diyen CHP’yle yan yana gelmesi mümkün değil.

Vatan Partisi’nin 40-50 yıldır bir programı var. O programında kararlı olarak devam ediyor. Hapisler, işkenceler, baskılar, zulümler hepsini aşıyor ve Türkiye’nin geniş kuvvetlerini o programa kazanıyor. Türk ordusunu o programa kazanıyor. Türk polisini o programa kazanıyor. Milleti o programa kazanıyor. AK Parti’yi de belli ölçülerde, güvenlik ve dış politika alanlarında o programa kazanabiliyor. Bu Vatan Partisi’nin gücü. Bu Batan Partisi’nin ne kadar etkin bir parti olduğunu gösteriyor.

Şunu da söyleyeyim. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’ni de imana getireceğiz. O programa kazanacağız. Çünkü o Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok güvendiğimiz, vatansever, Atatürk Devrimi geleneklerinden gelen bir tabanı var. O taban hiçbir zaman bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin arkasından gitmeyecek; yani Türk ordusuna, Türk askerine, Türk polisine karşı danseden, Las Tesis dansları falan yapan Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin arkasından o vatansever CHP kitlesi gitmeyecek. Onları da buraya kazanacağız. Birgün inşallah Kılıçdaroğlu ve çevresini de PKK’nın, FETÖ’nün yanından kurtarırız. FETÖ’nün hapislerden çıkması için o boş gayretlerden kurtarırız. Amerikan projelerinden kurtarırız. O zaman da kendimizi görevimizi yapmış olarak kabul edeceğiz.

CEM TV muhabiri: Bir de şöyle bir efsane var. Devleti sizin yönettiğiniz, Cumhurbaşkanının sürekli yanında olduğunuz. Uluslararası politikalarda sizin çok söz sahibi olduğunuz efsanesi var. Biz bunu da çok merak ediyoruz.

Perinçek: Efsane değil, gerçek. Vatan Partisi, bakın yarın bana New York Times geliyor. Son 4 gün içinde Pakistan en büyük gazetesine, Suudi Arabistan’ın en büyük gazetesine, Almanya’nın üçüncü partisi Alternatif Parti’nin ve organı gazete geliyor. Bütün dünya Vatan Partisi’ne bakıyor. Türkiye’yi yönlendiren, Türkiye’deki etkin parti olarak görülüyor. Bu bizim iktidara ilerlediğimizi gösteren çok önemli bir olgu. Görüyorsunuz televizyonlarda da artık Vatan Partisiz program olmuyor. O programları yönetenler şunu söylüyor: ‘Vatan Partisi varsa seyrediliyoruz, Vatan Partisi yoksa izleme oranları düşüyor.’ 

Muhabir: O zaman Vatan Partisi kitlelere kendisini anlatamıyor mu?

Perinçek: Vatan Partisi’nin şimdi zamanı geldi. Vatan Partisi Hızır. Ne diyor, ‘kul dara düşmeyince Hızır yetişmez.’ Şimdi kul dara düştü, Hızır yetişiyor. Yani Vatan Partisi yetişiyor. Vatan Partisi, kriz dönemlerinin kurtarıcı partisi.

Muhabir: Sağlığınız nasıl efendim?

Perinçek: Aslan gibiyim. Bütün organlarım çalışıyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir