Perinçek’e hakaret cezasız kalmadı

Bilimsel bir mekanizma olarak kullanıldığında insan davranışları ve düşünsel gelişiminde ilerleme ve düzelme sağlayan eleştiri-özeleştiri mekanizmasının, bir yandan provokasyon olarak kullanan düşman güçler diğer yandan kötü düzenin bilinçaltlarında yarattığı ağulu tortuyu dışa vurmak ve rahatlamak amacıyla kullanan sıradan vatandaşlarca bir itibarsızlaştırma aracı olan hakarete dönüştürülmesine geçit verilmiyor. Bu kapsamda son zamanlarda zirveye ulaşan, halk önderlerine ve siyasi liderlere yönelik bir itibarsızlaştırma, küçük düşürme aracı olarak hakaret etmede sınır tanımayan bir kişi daha hapis cezası aldı. Perinçek’e hakaret, 2 ay 27 gün hapis cezası aldı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e ve Vatan Partisi’ne sosyal medya üzerinden hakaret eden kişilere cezalar gelmeye devam ediyor.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e ve Vatan Partisi’ne sosyal medya üzerinden hakaret eden kişilere cezalar gelmeye devam ediyor.

“Açık istihbarat” isimli sitenin yöneticisi olduğu söyleyen ve Perinçek’e hakaret eden Fatma Sibel Yüksek 2 ay 27 gün hapis cezası aldı.

Sosyal medyada cezaya tepkiler:

Bu küstahlık, “adalet yok, adalet yok” diye ortalarda dolaşanlara, adaletin varlığına olan düşmanlıklarının ve inançsızlıklarının getirdiği bir cüretkârlık.

Yargı, bu kişiye Doğu Perinçek’e karşı işlediği hakaret suçundan 2 ay 27 gün hapis cezası vererek adaletin varlığını net bir örnekle bir kere daha tanıtlamış oldu.

Şimdi içerde, “iyi mi yaptı, kötü mü yaptı. Adalet var mı yok mu” bol bol düşünebilir..

Gazeteciliği (nesi gazeteciyse) ahlaksızlık, herkese hakaret ve küfür etme, aşağılama hakkı elde etmek sanan @acikistihbarat @FatmaSibelYkse1 denen bu rezile, #VatanPartisi Hukuk Bürosu’nun girişimleri sonucu Türk Mahkemeleri gerekli cezayı verdi.

2 Ay 27 Gün Hapis Cezası aldı.

İşte o ceza ve gerekçesi:

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.