Perinçek’ten 3 önemli mesaj

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Ayvalık’ta düzenlediği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Vatan Partisi Ayvalık İlçe Başkanlığı binasında İlçe Başkanı Deniz Tuğhan Arbak ve partililerle bir araya gelen ve ziyaretinde İl Başkanı Osman Aydın Şahin’in eşlik ettiği Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamalarında üç önemli konu öne çıktı.

Aydınlık Gazetesi’nin haberine göre, Ayvalık İlçe Başkanlığında partililerine hitabeden Perinçek, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Kürdistan bağımsızlığı adı altında yapılacak referandumun yalnız Türkiye’nin değil dünyanın gündeminde olduğunu söyledi. Irak’ın kuzeyindeki Barzani yönetiminin 25 Eylül günü Kürdistan’ın bağımsızlığını oylayacağına dikkati çeken Perinçek, Kürdistan’ın kurulması iddiasının Türkiye kadar Irak, Suriye, Rusya, Azerbaycan, İran ötesinde Amerika’sı Avrupa’sı bütün dünyanın ilgilendiği bir konu olduğunu ve dünyanın her tarafından bu konuda tavır ortaya konulduğunu kaydetti.

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN, İKİNCİ İASRAİL OLACAKTIR

Türkiye hükümetini de bu konuda tavır almaya davet ettiklerini belirten Perinçek, “bırakın Kürdistan’ı, referandumuna bile müsaade edilemez. Kürdistan burada ABD ve İsrail üssü olarak kurulacaktır. İkinci İsrail olması söz konusudur. 1500 kilometre ötedeki İsrail bu kez 7/24 komşumuz oluyor. Bu yalnız toprak bütünlüğümüz için değil rejimler için de tehdittir” dedi. İsrail’in boş durmayacağını, daha şimdiden PKK ve IŞİD’i kullandığını belirten Perinçek, “burnumuzun dibine geldiği zaman bu tehdidin ciddiyeti ağırlaşacaktır. Bu nedenle bölge ülkelerinin bağımsızlığı, bütünlüğü ve geleceğiyle hiçbir şekilde bağdaşmayan doğrudan doğruya bölge ülkelerine savaş ilanı anlamı taşırken Kürtler için de felaketten başka bir şey getirmeyecektir. Çünkü Kürdistan kurmaya kalktıkları zaman bütün bu ülkelerin Kürtleri ateşe sürülmüş olacaktır. Bu teşebbüsten sonra bölge Kürtleri bir nevi ABD ve İsrail adına cepheye sürülecektir. Türkiye’mizin bağımsızlık ve bütünlüğünü, Cumhuriyet’i tehdit ettiği için Kürdistan girişimine destek verilemez. O nedenle hükümet derhal bunu açıklamalı, Barzani yönetimine muhtıra verilerek bu girişime son verilmesi istenmeli. Bir süre tanınarak bu girişimden vazgeçildiği ilan edilmediği takdirde Habur kapısı kapatılmalıdır” diye konuştu.

“BARZANİ GEREKİRSE TÜRKİYE’YE ÇAĞRILIP UYARILMALI”

Parti olarak harekete geçip, Hükümetin yapmadığı işleri yaptıklarını dile getiren ve İran’a gittiklerini belirten Perinçek, İran İslam Cumhuriyeti Eski Dışişleri Bakanı, şu anda Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in dış ilişkiler danışmanı olarak görev yapan, İran’ın dış politikasını belirleyen en önemli şahıs, dolayısıyla etkisi ve rolü doğal olarak dışişleri bakanının çok üstünde olan Ali Ekber Velayet ile bir araya geldiklerini, Vatan Partisi ve İran olarak kararlılıklarını açıkladıklarını belirtti. Perinçek, orada yaptıkları açıklamada, “kesinlikle, ikinci İsrail’e izin verilemez. Diğer devletleri de ortak tutuma çağırdık. İran harekete geçti ve bizim hükümetimizin yapmadığını yaptı” diye değerlendirmede bulundu.

Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatan Partisi olarak Rusya ve Suriye ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hükümete de Ayvalık’tan Kuva-i Milliye’nin ilk örgütlendiği yerlerden biri olan bu bölgeden bir vatanseverlik merkezinden çağrıda bulunuyoruz; derhal bu konu ciddiye alınmalı, hükümet düzleminde gerekli girişimlerde bulunulmalı. Barzani gerekirse Türkiye’ye çağrılıp uyarılmalı ve Habur Kapısı’nın kapatılacağı açıklanmalı. Gerekirse Irak, İran ve Suriye ile birlikte bir yaptırım gücü kullanacağını herkese duyurmalıdır.”

“ABD, YÜRÜTTÜĞÜ HAREKÂTTA CHP’Yİ KULLANIYOR”

Toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’yi) de eleştiren Perinçek, ABD’nin oluşturduğu psikolojik harekâta hizmet eden açıklamalar yaptığını dile getirdiği CHP’nin vahim yanlıştan vazgeçtiğini ummak istediğini anlatırken, şu açıklamalarda bulundu:

“CHP, ‘Adalet bitmiştir’ diyerek, bir koluna FETÖ’yü, bir koluna PKK’yı taktı. ‘Kamudan tasfiye edilmiş 105 bin görevli geri iade edilsin’ dedi. Bu ne demek? Devletin kurumlarına yuvalandırılmış olan Amerikan Gladyosu tekrar görevinin başına dönsün. Bunlar büyük suç işlediler. Şimdi bu suçu işleyen ve FETÖ darbesi yapanları hapisten çıkaracak. İkinci talebi ne hapishanedeki 11 HDP’li milletvekili, 70 bin insan çıksın. FETÖ’cüler, PKK’lılar çıksın. Bu taleple yürürseniz bir kolunuza FETÖ, bir kolunuza PKK girer. Bu, adalet için yapılan bir yürüyüş değil. FETÖ ve PKK’yı hapisten kurtarmak, Türk devletinin içine tekrar bunlar yerleşsin, Türk devleti parçalansın, kargaşaya gitsin, ABD’nin planları uygulansın, tamamen buna hizmet eden bir tavır. Bunu adalet gibi hepimizin kutsal saydığı kavramlarla örtmek mümkün değil. Bunlar seçim ortaklığına karar verdi. ABD bunları yanyana getirdi. Bunlar kim CHP, FETÖ, PKK, HDP, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu yani AKP’nin bir kanadı. ABD, dış cephede Kürdistan’ı kurmaya niyetlendi, İç cephede de bu şekilde harekât yürütüyor ve bu harekâtta CHP’yi kullanıyor. CHP, HDP/PKK ve FETÖ ile ABD’nin iktidar planı içinde iktidar olmayı istiyor.”

“AKP, VATAN PARTİSİ’NE YAKLAŞTI”

Perinçek, “Vatan Partisi olarak Adalet ve Kalkınma Partisi’ne mi yaklaşıldı?” sorusu üzerine, “AKP, Vatan Partisi’ne yaklaştı” cevabını verirken, “Vatan Partisi’nin programı Türkiye’de gerçeklere dayanan çözümleri içeren ve her iktidarın uygulamak zorunda kalacağı, mecburiyetlerden çıkarılmış bir programdır. Bu gelişmeler Vatan Partisi’nin gücünü gösteriyor. Vatan Partisi’nin dedikleri oluyor” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir