Perinçek’ten kritik açıklamalar

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Rafet Ballı’nın sunduğu Çıkış Yolu programında Türkiye ve dünyanın sıcak gündemini değerlendirdi,

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katıldığı ve gazeteci Rafet Ballı’nın sunduğu Çıkış Yolu isimli programda Ulusal Kanal’da canlı yayında Türkiye ve dünyanın sıcak gündemi değerlendirildi. Perinçek, Iğdır seçimlerinden, Körfez krizine, Suriye’deki iç savaştan Türkiye’nin sıcak gündemine kadar birçok konuda önemli analizlerde bulundu.

ABD, İPEK YOLU’NU UCUNU IĞDIR’A KADAR

UZATMAYA ÇALIŞTIĞI KÜRDİSTAN PROJESİYLE KESMEYE ÇALIŞIYOR

Iğdır’ın her sabah ülkemize yeni bir güneş verdiğini belirten Perinçek, “biz de İpek Yolu üzerindeki Iğdır’dan mesaj vermek istedik. ABD İpek Yolunu Kürdistan projesiyle kesmeye çalışıyor ve bunun ucunu Iğdır’a kadar uzatmaya çalışıyor. Iğdır’ın stratejik önemi büyük” dedi.

PKK’NIN ÜZERİNE

YÜRÜYEN KAZANIR; ELİNDEN TUTAN KAYBEDER”

Aydınlık Genel yayın Yönetmeni eski TGB Genel Başkanı İlker Yücel’in Iğdır’da tutuklanmasına değinerek, Perinçek, “İlker Yücel’in İstanbul yerine Iğdır’da tutuklanması ilginç. Iğdır bizi bağrına bastı” şeklinde değerlendirdi ve ekledi: “PKK’nın üzerine yürüyen kazanır. Elinden tutan kaybeder!”

“VATANSEVERLER, NİÇİN AKP YERİNE VATAN PARTİSİ’NE GELSİN?”

Perinçek, “vatanseverlerin neden AKP yerine Vatan Partisi’ne gelsin?” diye soran Rafet Ballı’nın sorusunu, “vatanseverlikte tutarlı olan parti AKP değil Vatan Partisi’dir” şeklinde cevaplandırdı.

VATAN PARTİSİ ÖNCELİKLE ÜRETİM EKONOMİSİYLE TUTARLI

Ballı’nın AKP’ye akan vatansever oyların Vatan Partisi’ne nasıl çevireceği sorusunu da Perinçek, “bu oylar yavaş yavaş Vatan Partisi’ni keşfetmeye başladı. Vatan Partisi üretim ekonomisi önerisiyle tutarlı. Vatandaşlarımız borçlanma ekonomisini yaşadıkça bizim tutarlılığımızı seçiyor” diye cevapladı.

İşte soru ve cevapları!

Erken seçim olabilir mi?

KARTLAR YENİDEN KARILABİLİR

Perinçek: Türkiye zor bir dönemden geçiyor, kartlar yeniden karılabilir. Hükümetin değişmemesi yakın bir seçim tarihini işaret edebilir.

Ballı: Katar neyin işareti?

ABD’NİN DÜŞÜŞÜNÜN,

ABD’NİN HÂKİMİYETİNDEKİ BÖLGENİN

DAĞILMASI, BÖLGENİN ABD KONTROLÜNDEN ÇIKMASI

Perinçek: ABD’nin düşüşünün işareti. ABD hâkimiyetindeki bölgenin dağılıyor olması, bölgenin ABD denetiminden çıkıyor olmasıdır.

Ballı: CHP başta olmak üzere Türkiye’de bazı çevrelerin Arap iç işlerine karışmama huyu nereden geliyor?

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI İLE ERDOĞAN’A RAKİP OLUNMAZ

Perinçek: Bu Atatürk’ün vasiyeti değil. Amerika’nın talimatı. Atatürk’ün tek vasiyeti vardır: Sovyet dostluğunu bırakmayın… Kemalist devrim Atlantik sisteminde yaşayamaz…

Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile Tayyip Erdoğan’a rakip olunmaz.

Ballı: ABD mevzi kaybediyor, kendi kampındaki kuvvetleri de tahrip ediyor, talepleri çok yüksek.

DÜŞEN BİR KUVVET OLARAK ABD DERİN DEVLETİ AKLINI YİTİRİYOR

Perinçek: ABD derin devleti inişe geçen bir güç olarak aklını yitiriyor.

Ballı: Katar’ın kaderi ne olacak?

TEK KUTUPLU DÜNYA HAYALİ ÇOKTAN TOPRAĞA GÖMÜLDÜ

Perinçek: Katar’ın bulunduğu taraf, yani Suriye-Irak-Türkiye-Rusya kazanacak. Tek kutuplu dünya hayali çoktan mezara gömüldü.

KATAR MESELESİNDE HEDEF,

OYUNU BOZAN BİRİCİK DEVKLET OLARAK TÜRKİYE’DİR

Katar’da hedef İran değil Türkiye’dir. Çünkü bölgedeki Amerikan oyununu bozan güç Türkiye’dir. Amerikan’ın askeri yığınağı Türkiye’ye yöneliktir.

IŞİD Amerikan ürünüdür. Peki, IŞİD’i ezen kimdir? Türkiye’dir. Türkiye Fırat Kalkanı ile ABD’ye karşı büyük bir hamle yaptı. Türkiye hemen Suriye’ye elini uzatması gereklidir. Bu Amerika’ya verilecek en büyük cevaptır.

ORTADOĞU’DA MESELE SÜNNİ-Şİİ

MESELESİ DEĞİLDİR; BU PROJE BİR AMERİKAN PROJESİDİR

Ortadoğu’da sorunu Şii-Sünni diye açıklayamazsınız, sorun emperyalistlerdir, sorunun kaynağı Amerika’dır. Şii-Sünni lafı Amerikan planına teslim olmak demektir.

Amerika bir Sünni NATO’su kuruyor ama çoğunluğu Sünni Türkiye buna katılmıyor, Katar’ı, İran’ı seçiyor. Bölünme Sünni-Şii ekseninde değil. Erdoğan’ı bu planın içine koyamadılar.

Sadece Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapıp hiçbir politika üretmeyenler, kafayı Sünniliğe takmış, Sünniliği AKP ile özdeşleştirmiş bir kesim var. Bunlar Amerika’nın güdümünde, iktidar olmak gibi bir niyetleri yok. Amerika düşmanlıkları kışkırtıyor…

TÜRKİYE, BİR SÜNNİ-Şİİ

VE KÜRT-TÜRK KAMPLAŞMASIYLA ÇÖKERTİLEBİLİR

Atatürk’te mezhepsel siyaset var mı? Ama şu an Türkiye’de ABD’nin dayattığı bir mezhepsel siyaset var. Türkiye nasıl çökertilir? Sünni-Alevi, Türk-Kürt kamplaşmasıyla…

Sünni ve Türk düşmanlığı ile Türkiye’de kimse iktidar olamaz. Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile Sünni karşıtlığı örtüşmesi bir çıkmazdır.

Atatürk kendisinin Alevi ya da Sünni bölünmesinde bir yere oturtulmasını asla istemezdi.

Ballı: Almanya’nın İncirlik’ten çekilmesi ne anlama geliyor?

Perinçek: Alman askerinin İncirlikte bulunmasından Türkiye’nin ne menfaati var? Ne işi var Almanya’nın İncirlikte? Ancak Almanya ve Türkiye arasında kuvvetli ekonomik bir ilişki de var, Almanya ABD’nin tek kutuplu dünyasına itiraz ediyor.

Ballı: Kürdistan bağımsızlık referandumu yapacak ne diyorsunuz?

ABD KUCAĞINDA KÜRDİSTAN

KURULAMAZ; BARZANİ VE ABD BÖLGE ÜLKELERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

Perinçek: Barzani Irak’a savaş ilan ediyor. Amerika’ya güvenerek Kürdistan kurulamaz. Barzani ve ABD bölge ülkelerini birleştiriyor.

Ballı: Suriye PKK’yı vurdu ne diyorsunuz?

TÜRKİYE, DERHAL SURİYE’YE EL UZATMALIDIR

Perinçek: Suriye Türkiye’ye gelin akıllı olun diyor. Gelin işbirliği yapalım diyor, Türkiye derhal Suriye’ye el uzatmalıdır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir