Petek’e kendi memleketinde büyük ve sert tepki

AKP, pirus zaferini kutluyor. Burdur Milletvekili Reşat Petek ise kendi memleketi Bucak’ta AKP teşkilatını harekete geçiremiyor. “Zafer” dediği küçülmeyi AKP ilçe teşkilatı kutlatmıyor.

Aslında AKP’de aklı başında ve aritmetik bilen herkes çok kaygılı.

ÜLKE ÇAPINDAKİ 10 PUANLIK KAYBIN ZÜĞÜRT TESELLİSİ VE GÖRGÜSÜZLÜĞÜ

MHP’yle birlikte toplam oylarında, 1 Kasım seçimlerine göre 10 puan kayıp yaşayan AKP, devlet imkânlarını sonuna kadar kullandıkları, orantısız bir güçle yarıştıkları halde İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere GSYH’nin yüzde 62’sini üreten 20 ilde tek başına aldığı oyun bile altında kaldı. İki partinin oy toplamı, 71 ilde 1 Kasım seçimlerindeki toplamın altında kaldı. En büyük hezimeti ise büyük şehir ve mega kentlerde yaşadı. 30 büyük şehirden 17’sinde ‘hayır’ oyları daha yüksek çıktı. Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan kentleri kaybeden kuvvetin iktidarda kalma şansının olmayacağı gerçeğine rağmen bunu halkın gözünden kaçırtmak için “zafer miting”leri yapmanın züğürt tesellisi ve görgüsüzlük olduğu, seslerinin oy oranından daha fazla çıktığının dikkat çektiği  belirtiliyor.

“ZAFER MİTİNGLERİ”, 1 KASIM’DAKİ YÜZDE 70,27’LİK

KUVVETTEN YÜZDE 51,07’YE DÜŞÜŞTEKİ ACZİYETİN ÖRT BAS EDİLMESİ ÇABASI MI

ABD ve Batı emperyalistlerinin IŞİD, PKK, FETÖ etnik ve yobaz terör örgütleriyle vatanımızın üzerine çullandıkları şartlarda milli birliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde milleti evet-hayır olmak üzere ikiye böldükleri anayasa değişikliği halkoylamasında yüzde 51,4 oranını “zafer” ilan ederek ülke çapında eylemler yapan AKP’liler, ikiye bölünen milletin fay hatlarını derinleştiren işlevlerden kaçınmıyorlar. Bu kapsamda ilimizde 1 Kasım seçimlerinde AKP ve MHP toplamda aldığı yüzde 70,27 oy oranının çok altına düştüğü, yüzde 19,20 oy kaybına uğradıkları halde bunu “zafer” ilan ederek il ve ilçelerde kutlama eylemleri düzenliyorlar. Bu arada kendi memleketinde derin bir nefrete konu olan AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek kamuoyuna da bir açıklama yaparak şikâyet ettiği gibi Bucak’ta “zafer” eylemi yapmasına parti teşkilatı karşı çıktı ve engel olmaya çalıştı.

BURDUR AKP İL TEŞKİLATINDAKİ ZAMAN ZAMAN

İÇ ÇATIŞMA VE BÖLÜNME YARATAN FAY HATLARINA PARMAK BASTI

Petek, “zafer sevinç”lerini “çoşku”yla kutladıklarını belirterek başladığı açıklamasında, “bütün Türkiye ile birlikte zafer sevincimizi paylaşırken, Burdur merkezde Ak Parti İl teşkilatımızın düzenlemiş olduğu zafer mitingi sonrasında Ak Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanımızın ve şahsımın Bucak ilçemizde %60,5 oranla kazanmış olduğumuz zafer sonrasında miting düzenlenme talebi Ak Parti Bucak İlçe Başkanvekili, Bucak Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve etraflarındaki teşkilat mensubu dar bir grup tarafından kabul edilmemiştir” diyerek iç çatışmaya ve bölünmeye parmak bastı.

İÇ ÇAATIŞMA VE BÖLÜNME,

“YAPMIYORUZ, İSTERSENİZ GÖREVDEN ALIN” İSYANI ŞİDDETİNDE

Bucak ilçe teşkilatının durumu, “yapmıyoruz, isterseniz görevden alın” noktasına kadar taşıdığını belirten Petek, “Ak Parti Bucak İlçe Başkanvekili, Bucak Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı, Ak Parti Bucak Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı başarımıza sevinmemişler, Bucak ilçemizde kutlama yapmak ve yaptırmak istememişlerdir. Zafer mitingine köylerden gelmek için teşkilatımızı arayan muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza miting yapılmayacağını söyleyerek yoldan geri çevirmişlerdir. Kadın Kolları Başkanı kendi teşkilatına miting yapılmayacağı bilgisini vererek teşkilatını miting alanında toplamamıştır. Büyük zafer sonrası parti binamıza gelen vatandaşlarımıza Genel Merkezimizin talimatına rağmen meydanda kutlama yapılmayacağı yalanını söyleyip toplananları dağıtmak için çaba harcamışlardır” ifadelerini kullandı.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.