Saadet Partisi, olası yerel erken seçime hazırlanıyor

Saadet Partisi (SP) Burdur İl Başkanlığı’nca düzenlenen seçim değerlendirme ve erken yerel seçime hazırlık toplantısına katılmak için Burdur’a gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, önemli bir seçimi geride bıraktıklarını, bu seçim sürecinde büyük zorluklarla mücadele ettiklerini ifade ederek, “halkımız tercihini yapmıştır. Artık doğru politikalarla insanımıza hizmet zamanıdır” dedi.

Saadet Partisi Burdur İl Başkanlığı’nca seçim değerlendirme ve olası erken yerel seçimlere hazırlık toplantısı düzenlendi. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, GİK üyesi Galip Akın, İl Başkanı Süleyman Arslan, “Seçim Karargâh” üyeleri ve gençler katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman Arslan, seçim sürecinde büyük gayret ve fedakârlıklar gösteren gençlik kollarına teşekkür etti.

Toplantıya katılan Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın da yaptığı konuşmada, ülke olarak önemli bir seçimi geride bıraktıklarını, Milli Görüş kadrolarının bu seçimlerde büyük zorluklarla mücadele ettiğini ifade ederek şunları söyledi: “Önemli bir seçimi geride bıraktık. Öncelikle seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Saadet Partisi teşkilatları ve Milli Görüş mensupları, madden ve manen bu seçimde de büyük bir azim ve gayret ortaya koymuştur. Her türlü imkânsızlığa ve engellemeye rağmen üstün bir çalışma sergilemiştir. Bu nedenle teşkilat mensuplarımızın her bir ferdine yürekten tebrik ve teşekkürlerimi sunuyoruz. Seçim sonuçları ne olursa olsun Saadet Partisi bu seçimlerdeki duruşuyla toplumun makul çoğunluğunun takdirini kazanmıştır. Yürüttüğü ilkeler siyaseti ile toplumda yaşanması muhtemel derin kırılma ve kutuplaşmaları engellemiştir. Bundan sonra da aynı duyarlılık ve hassasiyet ile kınayanların kınamasına aldırmadan inandığı doğruları korkusuzca söylemeye devam edecektir. Popülist siyasete uymuyor diye hakikati söylemekten asla geri durmayacaktır. Hep söylediğimiz gibi bizim derdimiz makam derdi değil, vatan derdidir.”

OLASI ERKEN YEREL SEÇİME HAZIRLANIYORUZ

Yerel seçimlerin Kasım 2018 gibi yapılma ihtimali olduğunu ifade eden Aydın, Genel Merkez olarak tüm Türkiye’yi dolaştıklarını, hem seçim değerlendirmesi yaptıklarını hem de olası erken yerel seçim için hazırlıklara başladıklarını belirterek, “yerel seçimlerin kasım ayında yapılma ihtimalini öngörüyoruz. Bu süreçte genel başkan yardımcıları olarak illerimizi dolaşıyor ve seçim değerlendirme toplantıları ve aynı zamanda yerel seçime hazırlık toplantıları yapıyoruz. Teşkilat mensuplarımızı dinliyoruz. Görüşlerini, eleştirilerini, varsa tenkitlerini alıyoruz” dedi.

Toplantı, “Seçim Karargâh” merkezi üyelerini konuşmaları ile devam etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir