Sağlık çalışanları şiddete karşı eyleme geçiyor

AK Parti’nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için hazırladığı sağlıkta şiddette faillerin artık karakolda serbest kalamayacağı, savcılığa sevkedileceği öngörülen yasa teklifinin Meclis Başkanlığı’na sunulduğu, 3 yılda, 31 bin 767 sağlık çalışanın sözlü ve fiziki şiddete maruz kaldığı şartlarda doktorundan sağlık memuruna aile hekimine tüm sağlık çalışanları sağlıkta şiddete karşı eyleme hazırlanıyor.

Aile Hekimleri Derneği Burdur Şube Başkanı Orman Gençer’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, Sağlık çalışanlarına bitmek bilmeyen şiddete dur demek için, güvenli ortamlarda sağlıklı şartlarda çalışabilmek için, işimizi düzgün ve gerektiği şekilde yapabilmek için, YAŞAMAK VE YAŞATMAK İÇİN Sağlıkta terör sona ersin” sloganıyla özellikle aile hekimleri olmak üzere sağlık çalışanları eylem için yarın İzmir’e gideceği öğrenildi.

#sagliktateröre son!

Sağlıkçılar şiddete karşı iş bırakacak!

Öte yandan sağlık emekçileri, sağlıkta şiddete karşı yarın bir günlük iş bırakma eylemi yapacak. Genel Sağlık-İş önderliğinde yapılacak eylemde şiddete karşı bir an önce caydırıcı yasalar talep edilecek.

Burdur’da bu yönde herhangi bir hazırlığın olmadığı öğrenildi.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir