Salda’yı korumaya çalışan başkana mafya usulü rant kurşunu yağdırdılar!

Yeşilova Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e yönelik silahlı saldırıyla ilgili iki kişi yakalandı. Soruşturma sürüyor.

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine sabaha karşı kurşun yağdıran saldırganların girişimi, Mayıs 2017’de Antalya Finike’deki dağ evlerinde vahşice katledilen Büyüknohutçu çiftini akıllara getirdi. Saldırganların, göl kıyısında bulunan ve geçtiğimiz günlerde belediye tarafından ruhsatı iptal edilen bir otel ile ilişkili olabileceği iddia ediliyor…

Burdur’un Yeşilova ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel gece yarısı polisiz diyerek evlerine gelen iki saldırgan tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Sabaha karşı saat 04.30 sıralarından Şenel çiftinin evine gelen saldırganlar, Başkan Şenel’in ayaklarına 5 el ateş ederek yaraladı. Belediye Başkanının eşi Fatma Şenel de aynı şekilde ayaklarından kurşunlandı. Son günlerde Yeşilova’nın adını dünyaya duyuran doğa cenneti Salda Gölü’ndeki tahribatı engellemeye çalışan Belediye Başkanı Şenel’in eşiyle birlikte mafyatik bir üslupla ayaklarından kurşunlanması gözdağı olarak yorumlandı. Tepkiyle karşılanan olay, Mayıs 2017’de Antalya Finike’deki dağ evlerinde pompalı tüfekle öldürülen Ali ve Aysin Büyüknohutçu çifti cinayetini akıllara getirdi. Büyüknohutçu çifti, Alacadağ bölgesindeki sedir ormanlarını yok eden mermer ocaklarına karşı hukuki mücadele verdikleri dönemde katledilmişlerdi.

BELEDİYE BAŞKANI VE EŞİNE MAFYATİK GÖZDAĞI SALDIRISI

Türkiye’nin en görkemli göllerinden biri olan Salda Gölü’nün bulunduğu Burdur’un Yeşilova ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e bu gece sabaha karşı evlerinde silahlı saldırı düzenlendi. Edinilen bilgiye göre saat 04.30 sıralarında Şenel çiftinin evine gelen kimliği henüz belirlenemeyen iki kişi, kapıyı çalarak polis olduklarını söylediler. Saldırganlar kapıyı açan çiftin üzerine kurşun yağdırdı. Ayaklarına ateş açılarak yaralanan Mümtaz ve Fatma Şenel çiftinin Burdur Devlet Hastanesine götürülerek tedavi altına alındığı belirtildi. Şenel çiftinin hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

YEŞİLOVA BELEDİYESİ: ‘BAŞKANIMIZIN SAĞLIK DURUMU İYİ’

Yeşilova halkını şoke eden olayla ilgili soruşturma başlatılırken ilçe belediyesinden yapılan açıklamada, “Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel şu an ameliyattan çıktı. Sağlık durumu çok şükür iyi. Başkanımıza acil şifalar diliyoruz. Suçluların en kısa sürede yakalanmasını umuyor, saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denildi.

SALDIRININ ARKASINDA GÖL KIYISINDAKİ OTEL Mİ VAR?

Tepki çeken saldırının ardından Mobese kayıtlarında yapılan inceleme sonucu kimliği açıklanmayan iki kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Mümtaz ve Fatma Şenel çiftine mafyatik yöntemle yapılan silahlı saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor. Ancak iddiaya göre saldırının Salda Gölü kıyısında Kayadibi Mahallesinde bulunan ve geçtiğimiz hafta belediye tarafından yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle ruhsatı iptal edilerek mühürlenen bir otel işletmesi ile ilişkili olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Belediye Başkanı Şenel ile eşine silahlı saldırı düzenleyen şahısların, söz konusu otel ile bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel

SALDA GÖLÜNÜN TAHRİP EDİLMESİ HAKKINDA PAYLAŞIM YAPMIŞTI

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, son aylarda Salda Gölü’nün korunmasına yönelik tavır ve açıklamalarıyla gündeme gelmişti. 13 Nisan’da Millet Bahçesi projesi için göl kıyısındaki hidromanyezit kumulların iş makineleri ile tahrip edilmesini ardından sosyal medya hesabından görüşlerini paylaşan Şenel, tahribatın fotoğrafı eşliğinde şu ifadeleri kullanmıştı: “Hani bazen paylaşmak istemez insan, büyüsü bozulmasın ister. Kimse bilmesin ister. Sanki hepimiz için bir parça böyle, Salda Gölü. Hepimizin zamanında sırdaşı olmuş, kendimizi kötü hissettiğimizde ya da çok mutlu olduğumuzda gözümüzü maviliklerine daldırıp, kokusunu içimize çekerek oturup düşündüğümüz nice anımızın en güzel mekânı. Ve fakat şimdi yaşanan günler… Şairin dediği gibi, ‘Bakmaya kıyamadığım, baktıkça doyamadığım.”

Salda Gölü, Fotoğraf: (Ahmet Erçelik)

ŞENEL ÇİFTİNE YAPILAN SİLAHLI

SALDIRI, BÜYÜKNOHUTÇU CİNAYETİNİ AKILLARA GETİRDİ

Şenel çiftinin sabaha karşı evlerinde kurşun yağmuruna tutulması, Mayıs 2017’de Antalya Finike’deki dağ evlerinde vahşice katledilen Ali ve Aysin Büyüknohutçu çiftini akıllara getirdi. Ali Büyüknohutçu, evinin bulunduğu Alacadağ çevresindeki sedir ormanlarının ve bölgedeki su kaynaklarının mermer ocakları tarafından yağmalanmasına karşı hukuki ve eylemsel mücadele yürütüyordu. Büyüknohutçu çiftinin katili Ali Yamuç, önce cinayeti bir mermer ocağı sahibinin kendisine para teklif ederek azmettirdiğini itiraf etmiş, ardından ise ifadesini değiştirmişti. Cezaevinde eşofman lastiği ile intihar ettiği öne sürülen katil zanlısı Yamuç, dava sonuçlanmadan yaşamını yitirmişti.

Belediye Başkanı Şenel, geçtiğimiz hafta göl kıyısında yapılan tahribata tepki göstermişti.
[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

2 yorum “Salda’yı korumaya çalışan başkana mafya usulü rant kurşunu yağdırdılar!”

  1. Merak etmeye gerek var mı?
    Mafya usulü yapılan bu alçak girişimi yapanlar, acaba cesareti nereden almışlardır, dersiniz.. Görünen saldırı yüzü bir otel serüveni olarak görülse de, Salda’dan rant beklentisi olanların verdiği cesaret ve güçün gösterisi değil midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.