Sanayi Sitesi esnafının hali perişanı

Bucak Sanayi Sitesi esnafının bitmeyen çilesi

Altyapı çalışmaları, esnafa “çile bülbülüm, çile” şarkısını söyletir hale geldi

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez yazılı bir açıklama yaparak, Bucak Sanayi Sitesinde aylardır yaşanan altyapı çalışmalarının bitirilememesi sebebiyle esnafın ekonomik kriz döneminde sıkıntılı günler yaşadığını dile getirdi. Başkan Sönmez, “madem seçimden önce ‘yapacağız’, ‘edeceğiz’ diye söz veriyorsunuz, neden hala bu çalışmaları bitiremediniz? Sanayi esnafının bu sıkıntısı ne zaman çözülecek? Esnaflar tozdan, çamurdan, su birikintilerinden ne zaman kurtulacak? Esnafın serzenişlerine hiç mi kulak vermiyorsunuz? Bunun sorumlusu kimdir?” diye sorguladı.

Bucak Belediyesi’nin Sanayi Sitesinde aylar önce başlattığı altyapı çalışması çileye döndü.

Elektrik direklerinin yeraltına alınması, drenaj çalışmaları, içme suyu şebekesinin yenilenmesi ve asfalt çalışmaları gibi altyapı faaliyetlerinin haddinden fazla uzaması esnafa “çile bülbülüm, çile” şarkısını söyletir oldu.

Ülke zaten ekonomik kriz sebebiyle yangın yerine dönmüş.

Esnaf enflasyon ve durgunluktan siftah yapamadan kepenk kapatır hale gelmiş.

Şimdi de tozdan topraktan, çamurdan, su birikintilerinden esnaf dükkân açamaz hale gelmiş.

Konu hakkında açıklamada bulunan İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez, esnafın ekonomik kriz döneminde sıkıntısının katmerlendiğin in altını çizerek, “Sanayi Sitesi’nde aylar önce başlayan alt yapı çalışmaları, elektrik direklerinin yer altına alınması, drenajların yapılması, içme suyu şebekesinin yenilenmesi ve asfalt çalışmaları her esnafımızın olduğu gibi bizleri de memnun edecekti. Fakat aylardır bu çalışmaların bitirilememesi artık memnuniyet derecesinden çok zarar ziyan haline dönüşmüştür” dedi.

SEÇİM ÖNCESİ ÜCRA KÖŞELERE DÖKÜLEREK SEÇİM

YATIRIMI YAPILAN SICAK ASFALT SANAYİ SİTESİNE BİR TÜRLÜ DÖKÜLEMEDİ

Ülkenin yaşadığı ekonomik durgunluğun üzerine bitmeyen alt yapı çalışmaları da eklenince esnafın adeta kepenk kapatır hale gelmiş olduğunu, siftah yapamadan işyerini kapatır hale geldiğini vurgulayan Başkan Sönmez, “yerel seçimlerden önce Bucak’ın aciliyeti olmayan, sırf seçim yatırımı diye ücra köşelere dökülen sıcak asfalt, Sanayi Sitesi’ne bir türlü dökülememiş, halkımız ve esnafımız bu konuda mağdur edilmiştir” ifadelerini kullandı.

AYLARDIR BİTİRİLEMEYEN BU ÇALIŞAMLARIN SORUMLUSU KİMDİR?

Sanayi Sitesinin ilçenin ekonomik lokomotifi olduğunun altını çizen İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, “aylardır bitirilemeyen bu çalışmaların sorumlusu kimdir acaba? Madem seçimden önce ‘yapacağız, edeceğiz’ diye söz veriyorsunuz, neden hala bu çalışmaları bitiremediniz? Sanayi esnafının bu sıkıntısı ne zaman çözülecek? Esnaflar tozdan, çamurdan, su birikintilerinden ne zaman kurtulacak? Esnafın serzenişlerine hiç mi kulak vermiyorsunuz? Bunun sorumlusu kimdir?” sorularını yöneltti.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.