Şehit babasına hakaret eden Can Ataklı’ya tepkiler büyüyor

Emniyet Teşkilatı Sivil Toplum Kuruluşları Birliği yazılı bir açıklama yaparak, canlı yayında şehit babası Mehmet Aslan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yönelik olarak “Selahattin Demirtaş’a, Osman Kavala’ya özgürlük isteyenlere hakkımı helal etmiyorum” sözleri nedeniyle ağzına gelen hakaretler savuran gazeteci Can Ataklı’ya tepki gösterdi. “Büyük öfke” duydukları belirtilen açıklamada, “şehitlerimizi siyasal popülizme alet etmek alçaklıktır” denildi.

Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 12 Mehmetçiğimizin şehit düşmesi sonucu bütün Türkiye infialle ayağa kalktı ve tek yürek oldu.

Kuzey Irak’ta ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan’ın cenazesinde konuşan babası Mehmet Aslan, terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı DEM Parti ve onun ortağı CHP’ye tepki gösterdi. Baba Aslan CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yönelik olarak, “Kavala ve Demirtaş’a özgürlük isteyenlere hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Canlı yayında şehit babası Mehmet Aslan’ın sözlerine tepki olarak Can Ataklı çirkin ve küçümseyici açıklamalarda bulundu; ağzına geleni söyleyerek hakaret etti.

SKANDAL VE KÜÇÜMSEYİCİ İFADELERİ

Ataklı, şehit babasının Özgür Özel’e yönelik açıklamasına ilişkin “Bir güruh ‘PKK’ya hizmet ediyorsunuz’ diyor. Tamamen provokasyon. Öbür tarafta da mikrofon tutuşturuyorlar adamın eline. ‘Kavala’ya ve Öcalan’a özgürlük isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz’ diyor. Kimsin lan kimsin? Şehit babası olunca canının istediğini söylemeye hakkın mı var?” şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Bunun üzerine Türkiye çapında Ataklı’ya tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medyada tepkiler viral oldu.

Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya hesaplarında yayınlanan Can Ataklı’ya ait video içeriğinde, şehit aileleri hakkında sarf edilen olumsuz ve saldırı niteliğinde söz ve beyanlarda bulunulduğu iddiasıyla Can Ataklı hakkında “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan soruşturma başlattı.

Can Ataklı’ya bir tepki de Emniyet Teşkilatı Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nden geldi.

Emniyet Teşkilatı Sivil Toplum Kuruluşları Birliği adına 15 Temmuz Vatan şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Başkanı Zeki Kılınç, Emniyet teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Yönetim kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz ve Emniyet Teşkilatı Sendikası Genel Başkanı İsmail Okumuş imzalı yazılı basın açıklamasında, Can Ataklı’nın, “şehidimizin babasıyla ilgili sarf ettiği sözlere büyük öfke ile şahit olduk” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

“Şehitlerimizi, onların Milletimize emanet bıraktıkları ailelerini siyasal popülizm malzemesi yapmak alçaklıktır.

“Emniyet Teşkilatı Sivil Toplum Kuruluşları Birliği olarak adı geçen şahsı kınıyoruz. Caydırıcı ceza ve yaptırımlarla kutsal değerlerimizin gündem yaratmak için sergilenen politik senaryolara alet edilmesinin önüne geçilmesini istiyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.