Şehrin Üniversitesi, görev başında!

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Örtülü’ye hapsedilmenin kabuğunu kırmaya çalışıyor. Bu kapsamda Şehrin Üniversitesi sloganına yakışır faaliyetleri sürdürüyor. Burdur’un sosyoekonomik ve kültürel gelişimine katkı koymaya devam ediyor. Son olarak “belgeleyemediğin hiç bir değer senin değildir” anlayışıyla, ilimizin hayvancılık ve ürünlerinde markalaşması çalışmaları için sahaya indi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Âdem Korkmaz sosyal medya hesabından yaptığı duyuruya göre, MAKÜ,  Tarım ve Hayvancılık Sektörü Standartlarına Göre Süt Sığırcılığı İşletmelerinin Belgelendirilmesi sürecini başlattı.

Rektör Korkmaz, bu konuda, “belgeleyemediğin hiç bir değer senin değildir. Burdur hayvancılığı ve ürünlerinin markalaşması için üniversitemiz “belgelendirme ve standardizasyon merkezi” saha çalışmalarına başladı. Marka çiftlikler marka ürünleri, marka ürünler marka şehri doğurur” dedi.

Bu kapsamda ilk çalışma Bucak’ta başladı.

Yerinde değerlendirilen ilk işletme 3E Tarım Hayvancılık Gıda oldu.

Diğeri de Çangır Tarım Hayvancılık Gıda…

Süreç açılış toplantısıyla başladı.

İşletmelerin “Barınak Yapısı ve Yeterliliği”, “Sürü Sağlığı ve Yönetimi” ve “Hijyen” standartlarına uygunluğunun değerlendirilmesiyle devam etti.

Değerlendirme sonucunda ölçütlere uygunluğu incelenip işletmelere bronz, gümüş ve altın olmak üzere üç kategoride belge verilecek.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.