Şeker İş Kongresi, mevcut yönetimi ‘Onay’ladı

Şeker-İş Sendikası Burdur Şubesi 19’uncu olağan Genel Kurul’a gitti. Genel Kurul, Onay Yönetimiyle devam kararı aldı.

Mustafa Onay yönetimiyle devam kararı alan Şeker İş Sendikası Burdur Şubesi’nin 19’ncu Kongresine Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, Şeker İş Genel Başkanı İsa Gök ve delegeler katıldı.

Kongre Divan Başkanlığına Şeker İş Genel Başkanı İsa Gök seçildi.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

DÜNYADA VE SEKTÖRÜMÜZDE RİSKLİ

VE GELECEK KAYGISI YARATAN SÜREÇLER YAŞANMAKTADIR

Açış konuşmasını yapan Şeker İş Burdur Şube Başkanı Mustafa Onay, “18’inci olağan Genel Kurulumuzun gerçekleştiği 10 Mart 2013 tarihinden günümüze gerek dünyamızda, gerekse sektörümüzde riskli ve gelecek kaygısı açısından önem arz eden birbirine bağlantılı olan süreçler yaşandığı”nı belirterek, “ülkemizde yaratılmak istenen kaos ortamının tek kaybedeni vardır; o da emekçilerdir. Türkiye varsa biz de varız. Biz hep birlikte Türkiye’yiz. Demokrasi varsa, biz de varız. Demokrasi varsa hak, hukuk, iş, ekmek var” dedi. Şeker sektörü, pancar üretiminin ve sendikacılık sorunlarına da değinen Onay, binyılın başında 30 bin olan şeker sektörü emekçileri sayısının günümüzde 8-9 binlere düştüğünü belirtti.

GEÇMİŞTE FABRİKANIN ÖZELLEŞTİRİLERMESİNE

ÇALIŞAN ÖZÇELİK FABRİKANIN TARIM VE HAYVANCILI İÇİN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ

AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik ise yaptığı konuşmada, sanki bir zamanlar Burdur Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi yoluyla satılması için canhıraş bir şekilde faaliyet gösteren kendisi değilmiş gibi, Şeker işçilerinin gözlerinin içine baka baka Burdur Şeker Fabrikasını9n Burdur tarım ve hayvancılığındaki öneminden bahsetti.

BAŞKANLIK YENİDEN MUSTAFA ONAY’IN

Yapılan seçim sonucunda Başkanlığa Mustafa Onay, İdari Sekreterliğe Osman Çelik, Mali Sekreterliğe Mehmet Algül, Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Muhammet Ceylan ve Uğur Teke seçildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.