Şimşek, Mengi’nin Cumhurbaşkanı’na muhalefet ettiğini iddia etti

CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek yazılı bir açıklama yaparak, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı Bağlar Mahallesiyle ilgili paylaşımına tepki gösterdi. Şimşek, sosyal medya paylaşımının tam bir AK Parti klasiği olduğunu, olayı çarpıtarak açıklama yapıldığını, açıklamanın Cumhurbaşkanı’na muhalefet anlamına da geldiğini ileri sürdü.

Serkan Şimşek açıklamasında, “AKP İl Başkanı Mengi, Cumhurbaşkanı’na bu söylemiyle muhalif duruma düşüyor” ifadelerini kullandı.

Şimşek, Volkan Mengi’nin sosyal medya hesabından “ata toprağınızı 18 uygulamasıyla haberiniz olmadan CHP’li Burdur Belediyesi elinizden alabilir, evsiz yurtsuz kalabilirsiniz” ifadelerini kullanarak tam anlamıyla AKP’nin vazgeçilmez politikası olan konuyu çarpıtan bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a muhalif bir duruma da düştüğünü iddia etti.

Mengi’nin bahsetmeye çalıştığı konu bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi olduğunu, “10 Temmuz 2019 tarih ve 30827 sayılı resmi gazetede 7181 sayılı Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda değişiklik yapılmasına” dair bir karar olduğunu vurgulayan Şimşek, bu kanunda “Belediye veya Valiliğin; parselasyon planlarını imar planlarının kesinleşme tarihinden itibaren beş yıl içinde yapması ve onaylaması esastır. Parselasyon planı yapmamaları sebebiyle doğacak her türlü kamulaştırma iş ve işlemlerden belediyeler veya valilikler sorumludur ifadelerine yer verilmiştir”  dedi. Şimşek, “Kanun ve durum böyleyken AKP İl Başkanı Mengi ya bugüne kadarki hukuk tanımazlıklarını tescilleyerek kanunları uygulamayın demek istemektedir ya da halkı olmadık çarpıtılmış söylemlerle galeyana getirip belediye ile ters düşürmek istemektedir ki; ikisi de siyasette kabul edilebilir bir yol değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Şimşek yazılı basın açıklamasının devamında, “Sayın Mengi’ye buradan seslenmek istiyorum. Bu tür hileli söylemleri kullanarak yapılan siyasete cevabını halkımız 31 Mart yerel seçimlerinde Burdur’da vermiştir. Gelin bu söyleminizden vazgeçin ki Genel Başkanınız ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemleri imzaladığı kanunlar ile ters düşmeyin. Siz illaki bir şeyleri düzeltmeye çabalıyorsanız öncelikle zam üzerine zam yiyen elektrik, doğalgaz, akaryakıt zamlarını, asgari ücretlinin geçim standartlarını, çiftçinin, esnafın kısacası ekonominin gidişatını düzeltmeye çalışın. Siz hızlı tren için, yıllardır tamamlanamayan kültür merkezi için, bir türlü tam anlamıyla bitmeyen spor salonu için uğraşın. Siz geçtiğimiz günlerde bir vatandaşımızın da canına mal olan ve seçimler öncesinde sözünü verdiğiniz şehir merkezinin içinde kalan tren yolunun kaldırılması için çalışın” dedi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.