“Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısını müteakiben yaptığı açıklamada ABD Başkanı Joe Biden’a İsrail’e silah onayı ile ilgili imzasına ilişkin olarak “Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz” dedi.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeminde olan başlıklardan birisi de, ABD Başkanı Biden’ın İsrail’e silah satışına onay veren karara imza atması oldu. Erdoğan, İsrail’e verilen 850 bin silah onayına ilişkin “Lafa geldiğinde, silahsızlanmayı konuşuyor. Sayın Biden, sözde Ermeni soykırımında Ermenilerin yanında yer aldın. Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz. Bugün de tekrar hatırlatıyorum 84 milyon olarak Kudüs nöbetimizi devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz. Filistin toprakları kanla yıkanıyor, siz buna destek oluyorsunuz” ifadelerini kullandı.

‘ÇOCUKLAR ÖLDÜRÜLÜRKEN DEĞİL, UYUTULURKEN SESSİZ KALINIR’

Filistin’in yanında olmaya her zaman sürdüreceklerini belirten Erdoğan, “Sınırları belirsiz İsrail Devleti, bir terör aygıtına dönüşmüştür. Fanatik Yahudiler, kendi başbakanlarını öldürmekten çekinmeyecek kadar işi ileri götürmüşlerdir. Bunlar ancak kan emmekle doyar. Gazze ve Filistin’e saldırılara sessiz kalınıyor. Yavruları öldürecek kadar katiller. Yaşlıları öldürecek kadar katiller. Bunların eşi benzeri yok” dedi.

“İsrail’in her ramazanda devam eden saldırıları bu ramazanı da hepimize zehir etmiştir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsafsızca bombalayanlar işte bu terör devleti İsrail’dir. İsrail’in bombalayarak, kurşunlayarak katlettiği onlarca masumu, göçe zorladığı on binlerce sivili görmüyorlar. Tel Aviv’e atılan birkaç roketi konuşuyorlar. Siz orantısız güç kullanıyorsunuz, savaş uçaklarıyla vuruyorlar. Kimi aldatacaksınız. Çocuklar öldürülürken değil uyutulurken sessiz kalınmalıdır. Kendi ülkelerinde patlayan bir bomba için taş üstünde taş bırakmayanlar Filistin’in kendini koruma çabasını teröristlik olarak adlandırıyor.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir