Şoförler Odası’nın sıradışı uygulamalarıyla ünlü Başkanı Yalçın Esnaf Kefalet’e de aday

Şoförler Odası Başkanlığını kazandıktan sonra gerçekleştirdiği dikkat çekici ve sıra dışı uygulamalarıyla gündeme gelen Burdur Şoförler Odası Başkanı ve İl Genel Meclisi CHP’li üyesi Hasan Yalçın, 4 Şubat’taki Burdur Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanlık seçiminde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Yalçın, “aynı rüzgârı estirmeye söz veriyorum” dedi.

Oda seçimleri ardardına yapılmaya başlandı.

5 Şubat Pazar günü Ziraat Odası seçimi var.

Bir gün önce de 4 Şubat Cumartesi günü saat 11.00’de, MAKÜ Lavanta Tepesi Hotel’de Burdur Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Başkanlık seçimi yapılacak.

Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri seçiminde iki aday olduğu öğrenildi.

Biri, mevcut Başkan Recep Kalkan…

Diğeri ise Şoförler Odası Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Yalçın.

Başkan Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, “Çok kıymetli hemşerilerim, değerli esnaf kardeşlerim. 04.02.2023 tarihinde saat 11.00 de MAKÜ Lavanta Tepesi Hotel’inde gerçekleşecek olan, Burdur Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi başkanlık seçimlerinde başkanlığa adayım.” Diyerek adaylığını ilan etti.

DEĞİŞİM RÜZGÂRI, GENÇLİK, DAHA KALİTELİ VE FAZLA HİZMET AŞKI

Başkan Yalçın, başkanı olduğu odada gerçekleştirdiği “değişim rüzgârını, gençliğini, heyecanı, -esnaf kardeşlerimize daha fazla hizmet etme aşkıyla- Esnaf Kefalet Kooperatifi’ne de taşımak “sözü verdi.

Başkan Yalçın açıklamasını, “vereceğiniz destek ile çok daha güçlü ve etkili, esnafının yanında olan bir kooperatif yaratacağız. Tüm üyelerimizi genel kurula katılmaya, yapılacak olan seçimde oyunuzu bana ve yönetim kurulu arkadaşlarım için kullanmaya bekliyoruz.” Sözleriyle tamamladı.

AÇIK OY DEĞİL, DEMOKRATİK GİZLİ OY AÇIK SAYIM ESASI

Öte yandan Hasan yalçın ve taraftarlarının, yapılacak olan seçimin açık oyla değil, demokratik anlayışa uygun bir şekilde “gizli oy açık sayım” esasına göre yapılmasını talep ettikleri bildirildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.