Söğüt, Domatesi ve Kültür Festivaliyle coştu

Yayla domatesinin merkezi Burdur/ Söğüt’te 15’incisi düzenlenen geleneksel Domates ve Kültür Festivali çeşitli etkinlikler eşliğinde yapıldı. Bu arada Söğüt Belediyesi hizmet binası da törenle açıldı.

27-28-29 Temmuz tarihlerinde üç gün sürecek Festival dün (27 Temmuz 2018 günü) belde merkezinden, kapalı pazar alanına kadar devam eden yürüyüşle başladı. Yürüyüşün ardından festival ve Söğüt Belediyesi yeni hizmet binasının açılışları düzenlenen törenle yapıldı.

 Söğüt etkinliklerine Vali Şıldak, Burdur AKP Milletvekili Bayram Özçelik, Çavdır Kaymakamı Abdullah Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, bölge ve il müdürleri katıldı.

Geleneksel olarak düzenlenen Domates ve Kültür Festivali açılışında, 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan Söğüt Belediyesi yeni hizmet binasının da açılışı gerçekleşti. Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda Söğüt Belediye Başkanı Salih Yavuz, Milletvekili Bayram Özçelik ve Vali Hasan Şıldak konuşma yaptılar.

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Vali Şıldak açılış töreninde yaptığı konuşmada, “başarı öyküsü”nden sözetti. “Başarıyı oluşturan, bunu ortaya koyan her şeyden önce burada yaşayan insanlarımız, sizlersiniz. Çalışkanlık ve bir sonuca yönelik hedef koyma ve bu uğurda çalışma, her şeyin ötesinde başarıyı getiriyor” diyen Vali Şıldak, “domates denilmiş, ama burada bir hususu da belirtmekte fayda var. Tarımsal olarak bir alana yoğunlaşılmış. Bir ürün üzerinde kaliteli üretim yapmak konusunda bir mutabakata varılmış. Söğüt domatesi bilinen bir marka haline getirilmiş. Bunu destekleyen bir başka unsurda su olmuş, su hayat veren, can veren, tarımında olmazsa olmazıdır. Su ile birleşince bu başarı öyküsü, bu başarı hikâyesi ortaya çıkmış” diye konuştu.

Vali Hasan Şıldak, yaptığı konuşma sonrası protokol üyeleri ile birlikte Söğüt Belediyesi 15. Geleneksel Domates ve Kültür Festivali ve Söğüt Belediyesi Hizmet Binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrası yeni hizmet binası gezildi. Başkan Salih Yavuz’u makamında ziyaret eden Valimiz tekrardan hayırlı olsun dileklerini iletti.

Söğüt programına yapımı tamamlanan Söğüt Beldesi Jandarma Asayiş Noktasının açılışını yaparak devam eden Vali Hasan Şıldak, açılışın ardından sebze ve meyve toptancı halinde incelemelerde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir