Sosyal belediyeciliği ilke edinen Başkan Ercengiz’den taziye çadırı

Burdur Belediyesi, vatandaşlarını acılı gününde de yalnız bırakmıyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttükleri çalışmalar kapsamında, vatandaşların ihtiyaçlarına öncelik tanıyan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yakınlarını kaybeden cenaze sahiplerinin taziyelerini rahat bir ortamda kabul etmesi için taziye çadırı kuruyor.

Günümüzde taziye kabulünde vatandaşlar, evlerindeki yetersiz mekân sorunu nedeniyle zorlanıyor. Ailelerin bu üzüntülü ve yaslı günlerinde sıkıntıyı bir nebze de olsa aşabilmelerini amaçlayan Burdur Belediyesi, kurulumu kolay 45 m2’lik taziye çadırlarını Burdur genelinde vatandaşlarla buluşturacak. Vatandaşlarını acılı günlerinde yalnız bırakmayan Burdur Belediyesi, yakınlarını kaybedenlerin evlerine pide, ayran ikramının yanı sıra masa ve sandalye de yolluyordu.  Taziye hizmetlerine bir yenisi daha eklenerek acılı ailelerin taziyelerini rahat bir ortamda kabul etmesi için evlerinin önüne taziye çadırı da kuruyor.

Vatandaşın isteği

Mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla yaptığı görüşmelerde taziye çadırı talebinin yoğun olduğunu söyleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “acılı günlerinde yapılan taziye ziyaretleri bizim geleneklerimizde var. Nüfus yoğunluğunu  ve konut yapılarını düşününce bu tip buluşmalarda zorluklar yaşanıyor. Bu çadırlar da bunun için çok önemli. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz projelere devam edeceğiz” dedi.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir