Suriyeliler ABD askerlerini taşlayarak gönderdiler

Sahadan video çekimleriyle desteklenen bilgiler ışığında ABD tarihinin en zor anlarını yaşıyor. Üslerini terkederek Irak’a geçmeye çalışan ABD konvoyları Suriyeli vatandaşlarca taş ve çürük elmalarla yollanıyor. Suriyelerin nefretleri tutumlarına yansıyor.

ABD askerleri Fırat’ın doğusundan kendi üslerini bombalayarak kaçıyor. Üsleri terk eden ABD zırhlıları ise Suriyeliler tarafından taşlanıyor. Kamışlı’dan gelen son görüntüler, Suriyelilerin ABD’ye olan öfkesini bir kez daha gözler önüne serdi.

MÜNBİÇ’TEN DE ÇEKİLDİLER

ABD’nin boşalttığı üsler, gazeteciler tarafından da görüntülendi. Kişisel eşyalarını dahi bırakarak kaçan ABD’lilerin daha sonra üsleri bombalayarak imha ettiği bildirildi.

Münbiç’in 7 kilometre dışındaki boşaltılan ABD üssüne giren Rus gazeteciler, gördüklerini şöyle aktardı:

“ABD kuvvetlerinin yalnızca silahlarını, mühimmatlarını ve araçlarını götürmeyi başardıkları anlaşılıyor; üssü ateşe bile veremediler.”

Görüntülerde, üssün komuta merkezi olduğu düşünülen ses geçirmez bir oda, kantin, çamaşır odası ve bir baraka görülüyor. Şu anda tesisi kontrol eden Suriye Ordusu’na göreyse, ABD’nin geride bıraktığı teçhizatın çoğu çalışır durumda. Ordu güçleri, Dadat yerleşiminin yaklaşık 9,5 kilometre kuzeyinde bulunan ikinci bir ABD üssünün de Suriye Ordusu’nun kontrolü altında olduğunu bildiriyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir