Epeydir beklenen kar yağışı nihayet tabiatı beyaza bürüdü.

Dün ikindi saatlerinde yavaş yavaş başlayan, akşamüzeri şiddetlenen ve il merkezinde akşam 21,00 sıralarında 10 cm’yi bulan kar yağışı Burdur’u il çapında etkiledi.

Akşam saatlerinde Burdur halkının da tatil beklentisi gözleri Valiliğe yöneltti.

Isparta’da BAKA toplantısında olan Vali Yılmaz’ın eğitim e kar tatili verip vermeyeceği bahis konusu bile oldu. Kimi öğretmen çevrelerinde Vali Yılmaz’ın eğitime kar tatili için 10 cm’lik kar kalınlığı şartının olduğu bile iddia edildi.

Merkezde fazlaca bir mağduriyet yaşanmasa bile sonraki saatlerde ilçe ve köy okullarına ulaşımda büyük zorluklar ve tehlikelere göğüs gerildiği ortaya çıktı.

Valilik, sadece taşımalı eğitime tatil vermişti. İl merkezinde ve ilçelerle köylerde eğitime devam edilecekti.

Ancak ilçe ve köylerde kar yağışı daha fazlaydı. Özellikle köy yollarında ulaşım kar ve buzlanma nedeniyle zorlukla yapılıyordu.

Nitekim Burdur kamuoyu, köy okullarında görevli öğretmenlerin yaşadıkları çileleri ve meşakkati, maruz kaldıkları tehlikeleri sosyal medyada yaptıkları paylaşımlardan öğreniyor.

Sabah ders zilinin çalma saatinin 08,30 olduğu Çavdır/ Söğüt ilkokulunda görevli öğretmenlerin ancak saat 11,35’te okula varabilmeleri yollarda ne çileler çektiklerinin kanıtıdır. “İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerektiği” şeklinde sitemlerini de belirtiyorlar.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir