TaLeBe’den Atatürk Düşmanlığı Yapan Greta’ya cevap

Greta Thunberg’in başını çektiği Fridays For Future grubunun Türkiye temsilciliğinin, 10 Kasım 2021 günü sosyal medya hesabından Atatürk’ü anma paylaşımı yapması üzerine, Atatürk’e saldırı kampanyası başlatan ve paylaşımı kaldırmaları için Türkiye temsilcilerine baskı yapan, bu kapsamda Telegram konuşmaları ortaya çıkan, Atatürk’ü Hitler’e benzeten ve Türkleri soykırım yapmakla suçlayan Friday for Future platformunun diğer ülke temsilcilerine cevap Türkiye Liseliler Birliği’nden geldi. TaLeBe yaptığı açıklamada grubu sert bir dille eleştirdi, “çevreci maskesi takan Greta’nın amacı milli devşeri bölmektir”, “maskeler ardında modern misyonerlik faaliyeti” yaptıklarını ve “Soros ve AB fonlarıyla maskeli PKK dostluğu” yaptıklarını belirtti.

Türkiye Liseliler Birliği, bu saldırılara karşı “Atatürk Düşmanı Greta ve Şımarık Arkadaşlarına Cevabımızdır” başlığıyla açıklama yayımladı.

İşte o açıklama:

“ÇEVRECİLİK MASKESİ TAKAN GRETA’NIN AMACI MİLLİ DEVLETLERİ BÖLMEKTİR”

Greta Thunberg’in başını çektiği sözde çevreci grubun Türkiye hesabından, 10 Kasım 2021 günü Atatürk’ü anma paylaşımı yapılmıştır. Bu paylaşım üzerine Friday for Future platformunun diğer ülke temsilcileri, Atatürk’e saldırı kampanyası başlatmış ve paylaşımı kaldırmaları için Türkiye temsilcilerine baskı yapmıştır.

Greta Thuberg ve şımarık arkadaşlarının, İstiklal Savaşımızın lideri, mazlum milletlerin ilham kaynağı, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef almalarına şaşırmıyoruz! Burada tutarsız olan, Greta Thunberg ve ekibinin Atatürk’e saldırması değil, Atatürk ve Türkiye sevgisi taşıyan Türk gençlerinin, bu tarz oluşumların temsilcisi olabilmesidir.

“MASKELER ARDINDA MODERN MİSYONERLİK FAALİYETİ”

“Çevrecilik, hayvanseverlik, barış, demokrasi, sivil yaşam, kadın hakları.” gibi maskeler takan bu oluşumların tek amacı, milli devletleri bölmek, parçalamak ve emperyalizm karşısında savunmasız kılmaktır. Herkesin hoşgörü ve iyi niyet gösterebileceği maskeler ardında, modern misyonerlik faaliyeti yürütülmektedir.

“SOROS VE AB FONLARIYLA, ÇEVRECİ MASKELİ PKK DOSTLUĞU”

Soros ve Avrupa Birliği fonlarıyla faaliyet yürüten bu oluşumlar, PKK orman yaktığında sessiz kalırken, Türkiye enerji bağımsızlığı için adım atacağı zaman ortalığı ayağa kaldırmaktadır. Greta Thunberg ve ekibi, kişi başına düşen karbon salınımının en yüksek olduğu ABD ve Kanada gibi ülkelere tek söz söylemezken Türkiye’yi hava kirliliğinin baş sorumlusu ilan edebilmektedir. Daha önce kamuoyuna yansıdığı üzere Greta Thunberg ve ekibi, PKK/YPG terör örgütünün “Kobani” adını verdiği sözde kantonu tanımakta ve PKK’yla çevrecilik oynamaktadır.

“EDEBALİ’DEN MUSTAFA KEMAL’E DOĞASEVER TÜRK MİLLETİNİN EVLATLARIYIZ”

Biz ki “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” diyen Edebali’nin, “Çiğdemde dervişlik var.” diyen Pir Sultan Abdal’ın, “Yaradılanı sev yaradandan ötürü.” diyen Yunus Emre’nin, Kuşlar için ev yapan Osmanlı’nın,Ağacı kesmemek için köşkü yürüten Mustafa Kemal Atatürk’ün, hayvana, ağaca ve insana saygı duyan Türk milletinin evlatlarıyız.

“AMERİKAN EMPERYALİZMİNDEN ÖĞRENECEĞİMİZ BİR ÇEVRECİLİK YOK!”

Dünyayı kana bulayan, çocukları katleden, insanları denize atan, kadınlara tecavüz eden Amerikan emperyalizminden ve onların beslemelerinden öğreneceğimiz bir “çevrecilik” yoktur.

Greta Thunberg’in Grubu Atatürk’e Hakaret Etti!

Greta Thunberg’in grubu, Türkiye ayağının 10 Kasım Atatürk’ü anma paylaşımını beğenmeyip ağır hakaretlerde bulundu. Telegram konuşmaları ortaya çıkan grubun Atatürk’ü Hitler’e benzettiği ve Türkleri soykırım yapmakla suçladığı görünüyor.

Greta Thunberg’in kurduğu Fridays For Future grubu üyeleri bir skandala daha imza attı. Grubun Türkiye’deki temsilcilerinin 10 Kasım’da Atatürk’ü anmak için paylaştığı gönderiyi kaldırmasını isteyip Atatürk’e hakaret etti!

Atatürk’ü ve Türkleri soykırımla suçladıkları Telegram konuşmaları tek tek ortaya çıktı.

Türk kullanıcıların konunun kapatılmasına ilişkin ricalarına rağmen, Grup üyeleri Atatürk’e yönelik hakaretlerine devam ettiler ve Atatürk’ü Hitler’e benzettiler.

Lia/Lina isimli kişi Atatürk’ün Hitler kadar kötü bir insan olduğunu söylüyor.

Bunun üzerine Fridays For Future’ın Türkiye temsilcileri Instagram’dan yaptıkları açıklamayla derin bir üzüntü ve kırgınlık içerisinde olduklarını söylediler.

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “TaLeBe’den Atatürk Düşmanlığı Yapan Greta’ya cevap”

  1. Bakın o fotoğraflarda var. Onun grubundaki kişiler yazmış bunu o değil. Ayrıca herkesin düşünceleri aynı olmayabilir. Biz Atatürk’ün Hitler’le alakası olmadığını biliyoruz. Yine de yaptıkları hoş değil. Ve Türkler de orada savunacaklarına geyik yapmışlar,bunu atlamayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.