Tam bir ABD kışkırtması

Suriye meselesinde Batı ev ABD’yi saf dışı bırakan Astana sürecinin yeniden ateşlenmesi şartlarında tıpkı Rus uçağı düşürülmesi kışkırtması benzeri Irak olayı hakkında açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, “Astana sürecinin yeniden ateşleneceği, Türkiye, İran ve Rusya’nın güçlü işbirliği koşullarının oluştuğu süreçte meydana gelen bu olay tam bir ABD kışkırtmasıdır. Hatta bu olay tıpkı Rus uçağının düşürülmesi gibidir.” dedi.

Dün Kuzey Irak’ta Dohuk vilayetinin Zaho bölgesinde PKK terör örgütünün düzenlediği değerlendirilen topçu ateşi sonucu 2’si çocuk 9 kişinin hayatını kaybettiği, 30’dan fazla kişinin yaralandığı saldırı, Türkiye’nin terörle mücadele azim ve kararlılığını kırmak, Türkiye’yi uluslararası kamuoyunda ve Arap dünyasında suçlamaya ve küçük düşürmeye yönelik tam bir Amerikan provokasyonudur.

Vatan Partisi’nden yapılan açıklamada, Rus uçağı düşürmekten de ağır bir kışkırtma olduğu belirtilerek, 3 adımda amacı ifade edildi.

Vatan Partisi Genel Sekreteri sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Astana sürecinin yeniden ateşleneceği, Türkiye, İran ve Rusya’nın güçlü işbirliği koşullarının oluştuğu süreçte meydana gelen bu olay tam bir ABD kışkırtmasıdır. Hatta bu olay tıpkı Rus uçağının düşürülmesi gibidir.” dedi.

Özgür Bursalı, Duhok saldırısının 3 önemli süreci hedef aldığını, Astana sürecini, PKK-PYD ve bölgedeki bütün terör örgütlerine karşı mücadele kararlılığı ve iradesini, bölge ülkelerinin işbirliğini berhava etmek amacında olduğunu ifade etti.

Ülkemizdeki en başta HDP’lilerin ve PKK taraftarlarının olay üzerine anında düğmeye basılmış gibi Türkiye’yi hedef almalarının da çok anlamlı olduğunun altını çizen Bursalı, “hiçbir kışkırtma”nın, “ABD’yi ve terör örgütlerini kurtaramayacağı”nı vurguladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.