Tarihi ve kültür varlıklarında inceleme

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Vakıflara ait Hocabali Hamamı, Vakıflar Yurdu, Vakıf İş Hanı, Şehir Kulübü, Saden ve Şeyh Sinan Camilerinde incelemede bulundu.

İnceleme gezisinde Vali Arslantaş’a İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Vakıflar Bölge Müdürü Hüseyin Coşar ile ilgili kurum personeli ve İl Müftüsü Enver Türkmen eşlik etti.

İncelemelerine Gazi Caddesi üzerindeki Vakıf İş Hanı ile başlayan Vali Arslantaş sırasıyla Burdur Belediyesine tahsis edilen Şehir Kulübü, Saden ve Şeyh Sinan Camileri ile bakım onarım çalışmaları tamamlanan dört asırlık Hocabali Hamamı ve uzunca yıllar Milli Eğitime bağlı orta öğretim yurdu olarak kullanılan Vakıflar Yurdunu gezdi. Vakıflar Bölge Müdürü Hüseyin Coşar ve ilgili kurum personelinden Vakıflara ait bu alanlarla ilgili bilgi aldı.

Özellikle aslına uygun restore edilen Osmanlı dönemi Türk hamamları mimari tarzını yansıtan tarihi Hocabali Hamamının önemli bir kültürel miras olduğunu belirten Vali Arslantaş, bu yapının yeniden ayağa kaldırılmasının Burdur için önemli bir kazanım olduğunu vurguladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir