Tartışma büyüyor; ölüm bile bizi birleştiremiyor! #EvdeKal #HayattaKalBurdur

Burdur’da yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınıyla mücadele sürecinde uygulamalar hakkında başlayan tartışma büyümeye devam ediyor. AK Parti teşkilatıyla CHP teşkilatı arasındaki polemik, bir yandan birlik ve beraberlik söylemleri havalarda uçuşurken diğer yandan ayrılık yanlarının kaşınması sürdürülüyor. Yardım konusundaki engellemeler üzerinden başlayan tartışma her iki tarafta gerilimi artırma yönünde ilerliyor.

İnsanlığın yeni düşmanı Kovid19 gerçekleri

Öğleye doğru AK Parti İl Başkanlığının yaptığı yazılı basın açıklamasına öğleden sonra CHP İl Başkanlığından yıldırım cevap geldi.

Zor süreçlerde bile birleşme becerisi gösteremeyen, birlik beraberlikten bahsederken bir yandan da laf sokuşturmaya özen gösteren her iki başkanlığın açıklamalarını yanyana koyarak Burdur halkının bilgisi ve ilgisine sunuyoruz.

AK Parti İl Bşk. Mengi ve
Mrk. İlçe Bşk. Okan

ŞİMDİ GÜN VEFA ZAMANI,

ŞİMDİ GÜN VEFA KOLİSİNE BERABER EL VERME GÜNÜDÜR.

Değerli Burdur Kamuoyu;

Gün Birlik Olma Günü, Gün Beraber Olma Günü, Gün Aynı Yardım Kolisine Beraber El Verme Günüdür. Ama; Gün Siyaset Yapma Günü Değil, Siyasetten Nemalanma Günü HİÇ Değildir.

Dün sayın Valimiz Hasan Şıldak’ın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlayan VEFA SOSYAL DESTEK GRUPlarının organizesinde yapılan yardımları, ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında dağıtılan 1000 TL nakdi yardımları ve yeni yapılacak yardımları da ayrıntılı açıklayarak, Burdur genelinde birlik ve beraberlik içinde bütün kurumlar ve STK’lar ile Valiliğimizin ve Kaymakamlıklarımızın koordinatörlüğünde yapıldığını söylemiştir. Burdur Kamuoyu da bu yapılanları görmekte ve takdir ettiğini gözlemlemekteyiz.

Korona virüsün çıktığı günden itibaren sayın Valimiz ve kamu çalışanlarımızın gece gündüz demeden BİRLİK ve BERABERLİK hassasiyetine çok önem göstererek büyük bir mücadele verdiklerine şahidiz. Fakat tüm yapılan çalışmalara rağmen evvelsi gün basın kuruluşlarında çıkan haberlere de çok üzüldük. Covid 19 virüsünün sağcı, solcu, o partili, bu partili, o makam sahibi, bu makam sahibi demeden kimseyi ayırt etmeden herkesin yüreğine ateş düşürdüğü bu dönemde ortamın gerilmesi bizleri derinden yaralamıştır.

Kimsenin bu olağanüstü durumda ortamı gererek Valimiz başta olmak üzere koliyi dağıtan personeller dahil üstten alta görev alan YÜREKLİ ARKADAŞLARIMIZIN MORALİNİ BOZMAYA hakkı yoktur. Asla unutmayın, bu illetten tek elden bir ve beraber olarak kurtuluruz.

AK PARTİMİZ ve Belediyelerimizle beraber VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARININ Yardım organizasyonuna desteğimiz tamdır ve yardıma da her zaman hazırız. Çünkü bu biyolojik bir savaştır ve bu savaştan Devletimiz Bayrağının altında TEK ELDEN beraber savaşarak kurtuluruz. Belediye Başkanlarımız personeli ile birlikte bütün ilçelerinde sahada hem ihtiyaç sahibi vatandaşımızın derdine çare olmaya hem de dezenfekte işlemlerini görüş ayırt etmeden (sağcı-Solcu demeden) vatanımızın evlatlarına hizmet etmeye büyük gayret göstermektedirler. Kimse bu illetten tek başına ucuz kahramanlık yaparak kurtulamaz.

ŞİMDİ SİYASETİ BİR BAŞKA BAHARA BIRAKIYORUZ,

Şimdi siyaset yapma zamanı değildir. Hele hele bu başarılı mücadelenin en ufak bir açığını büyütülerek günlerce eleştirmek ve halkımızın motivasyonu bozarak devletimizin çalışmalarını acizmiş gibi göstermek hiç bir Türk evladına yakışmaz.

Cumhur ittifakı belediyeleri salgının çıktığı ilk günden itibaren bütün olanaklarını KENDİ BÜTÇELERİNDEN karşılamak üzere hiçbir MAZERET GÖSTERMEDEN Milleti için seferber ederken asla Devlet içinde Devlet mantığı ile hareket etmedi ve Devletimizin planladığı düzende hareket ederek #BizBizeYeteriz bağış kampanyasını destekleyerek Devletimizin yanında Milletimiz hizmetinde olmuşturlar.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DEVLETİMİZİN KAPISI AÇIKTIR

İhtiyaç sahipleri, yardıma muhtaç olduğunu hisseden bütün vatandaşlarımız çekinmeden kimin yardıma ihtiyacı varsa Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız aracılığıyla devletimizin sunduğu desteğe başvursun. Devletimiz vatandaşımıza destek olacak güçte ve kudrettedir. Gün birbirimize sarılma ve yardımlaşma günüdür.

Son olarak Devlet içinde Devlet mantığında asla hareket edilmemesi Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz öncülüğünde hep beraber mücadele ederek kurtulacağımıza inancımız sonsuzdur. Başta Valimiz olmak üzere, sağlık çalışanlarımıza, kamu ve belediye çalışanlarımıza, sivil toplum gönüllülerine büyük mücadelelerinden dolayı minnettarız ve çok teşekkür ederiz.

Unutmayınız Türk Milletinin en önemli varlığı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti İlelebet Payidar Kalacaktır…

Sağlıklı Günler dileğiyle Evde Kal Burdur…

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut

Kıymetli Burdur kamuoyu;

Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak korona virüs belası ülkemizde hissedildiği andan itibaren özellikle iktidar partisine ve yetkililerine ‘’Şimdi siyaset yapma zamanı değil, şimdi birlik olma zamanı’’ çağrısını yapmıştık ve çok da samimiydik. Bugün, günler sonra vatandaşa bu zorlu süreçte yapılacak hizmetlerde siyasi kaygı taşıyan, aman CUMHURİYET HALK PARTİSİ’ nden  yardım gelirde vatandaşımız etkilenir korkusu taşıyan iktidar partisinden aynı söylemleri duymak bir nebze olsun sevindirici olmuştur. Ancak Burdur Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması amacıyla gıda paketlerinin hazırlanması ve dağıtılmasını durduranlar,  gıda paketlerinin sağlanması için hayırsever vatandaşa para yatırmasını sağlayacak Tarım İl Kooperatifi’nin hesaplarını bloke edilmesi talimatını verdirenler ve gelen ayni bağışları geri gönderme talimatı verenler bugün birlik ve beraberlikten söz ediyorsa bizce samimi değildir. Asıl siyasi şov yapanlar vatandaştan toplanan paralar ile yapılan yardım paketlerinin üstüne isim yazanlardır.

Belediyeler ve muhtarlıklar o yörede yaşayan vatandaşları VALİLİK makamlarından daha iyi tanıyan kurumlardır. Ama siyasi iktidar özellikle CHP li BELEDİYELER ile VALİLİK makamlarının organize çalışıp mağduriyetlerin giderilmesi hususunda birliktelik sağlanmasına müsaade etmemektedir. Vatandaş bu dönem de siyasi kaygı taşıyanların kim olduğunu, kimin siyaset yapmaya çalıştığını, kimin amaç üzüm yemek, bağcıyı dövmemek düşüncesinde olduğunu gerçekten de çok iyi bilmektedir.

Bugün siyasi kibir ve egolarına yenik düşerek vatandaşların telefonunu dahi açmayan, gelen çağrılara geri dönmeyen, gelen talepleri değerlendireceğiz diye bekleten ya da çok talep varmış bekleyin diye cevaplandıranlar CUMHURİYET HALK PARTİSİ ‘NİN her daim İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN sesi olmaya devam edeceğinin bilincinde olmaları gerekmektedir.

Tüm yetkililere tekrar sesleniyoruz;

  • Aylık geliri şu anda 1.000,00 (BİN) tl’ nin altında olan tüm vatandaşlarımıza hiçbir mazeret üretmeksizin 1.000,00(BİN) tl yardım parası ve gıda ihtiyaçlarını ulaştırmalı ve süreç bitene kadar devamı sağlanmalıdır. Yine bu ailelerin çalışma koşulları normale dönene dek elektrik, su, doğalgaz, mutfak tüpü, odun ve kömür harcamaları toplanan maddi yardım paralarıyla ödenmelidir.
  • Maske, kolonya ve dezenfektan malzemeleri tüm ilçe mahalle ve köy muhtarlıklarına nüfusu kadar her hafta gönderilmeli; vatandaşın temin edilmesi sağlanmalıdır.
  • İlimiz tüm ilçeleriyle kontrol altında tutulmalı, tüm giriş ve çıkışlar ilimizde çalışan memurlar, satış yapan pazarlamacılar(sağlık malzemesi getirenler hariç) da dahil olmak üzere kapatılmalıdır.
[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir