Tefenni Belediyesi’nin elektrikli taksi hamlesi

Kim demiş yerli otomobil yapamayız diye? Türk Milletinin azmi ve kararlılığı her zorluğu yener

Burdur Belediyesi’nin atıl duran eski asfalt makinesini talep ettiklerinde “eskidir, işinize yaramaz” denildiğinde “ben makineciyim Başkanım, verin bize onu, biz ayağa kaldırırız” diye kararlılık gösteren Tefenni belediye Başkanı Ümit Alagöz, müthiş bir üretime daha imza attı. İşçiliği tamamen Belediye emekçilerine dayanan, belediye imkânlarını kullanılarak TBE15 kod adıyla elektrikli bir otomobil üretti.

TB15 YOLLARDA

Tasarımı ve imalatı tamamıyla Tefenni Belediyesi personelince yapılan, elektrikle çalışan, 15 beygir gücündeki TBE15 adını verdikleri elektrikli aracın yapımının tamamlandığı duyuruldu.

Konu hakkında Başkan Alagöz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Elektrikli araç olmasının yanında ilk 2 aracımızdan farklı olarak TBE15 Modeli kapalı kabin (camlı) olarak imal edilmiştir. Araçta tavan havalandırması (Sunroof), geri görüş kamerası, bluetooth girişi, AC 220V çıkışı, Led Plaka gibi teknolojik ekipmanlar bulunmaktadır. Elektrikli aracımızın motor ve elektronik aksamı dışında kalan şasi, kaporta, şanzıman, amortisör gibi tüm aksamları yine hurda araçların parçalarından ve hurda malzemelerden geri dönüştürülmüştür. Yerli araba çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 3. Aracımız olan TBE15’in İlçemize ve Belediyemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir